«Ми – не проблема, а монітор, в який державі не треба вкладати ресурси» – Будинок Вільних Людей

23 серпня у приміщенні Кризового Медіа Центру пройшла прес-конференція координаторів та учасників коаліції Будинку Вільних Людей. Представники хабу підсумували діяльність організацій для допомоги ...

будинок вільних людей
«Ми – не проблема, а монітор, в який державі не треба вкладати ресурси» – Будинок Вільних Людей

23 серпня у приміщенні Кризового Медіа Центру пройшла прес-конференція координаторів та учасників коаліції Будинку Вільних Людей. Представники хабу підсумували діяльність організацій для допомоги переселенцям за рік, а також зробили висновки щодо ситуації з переселенцями та поділилися планами на майбутнє.

На думку учасників, формат хабу та його існування загалом – дуже корисні для держави.  Окрім надання комплексної допомоги, в хабі відбувається також і моніторинг ситуації стосовно переселенців, виявляються їх потреби, що зумовлюють роботу громадських активістів з органами державної влади.

«Саме формат коаліції та наявність простору хабу дозволив нам протягом року зробити багато важливої роботи, працювати із законопроектами разом, розробляти стратегічні рішення, аналізувати великий обсяг інформації та створювати корисні проекти для переселенців. За рік до нас звернулось персонально близько 12 000 переселенців. Біля 32 000 запитів було оброблено працівниками хабу. У просторі Будинку ми змогли провести біля 900 заходів», – зазначила Таміла Ташева, координаторка КримSOS.

«Разом нам вдається розробляти стратегічне планування. Разом ми прагнемо допомогти переселенцям зайняти самодостатню позицію, допомагати не лише собі, а й своїй країні. Саме тому, що організації різні за профілем, ми можемо надавати будь-яку допомогу», – зауважила Марина Лебідь, спів-координаторка Центру Зайнятості вільних людей.

«Ми багато їздимо, відновлюємо школи, робимо кіношколи. Побудова нової країни – це наша спільна пріоритетна задача. Саме в хабі нам вдалось реалізувати безліч заходів для дітей Донбасу. Вони могли народитись лише у спільному просторі. У великій дружній сім’ї Хабу», – вважає Лариса Артюгіна, координаторка ГО «Новий Донбас»

«Насправді, завжди є і проблеми, і позитив. Хаб для Восток SOS  став штаб-квартирою, попри наявність регіональних офісів, – каже Олександра Дворецька, координаторка Восток SOS. – Всі наші організації виникли як реакція на агресію. Люди, з якими працюємо, це ті, хто постраждав від конфлікту. Так само, як гинуть військові, гинуть люди на сході, потрапляють  у полон. Для них все дуже важко – чого варта вклейка фото в свій паспорт, справжній квест.

Від людей ми розуміємо, де система не врегульована. Ми спілкуємось із державними органами. Держава має зрозуміти, що ми – не проблема, а якісний монітор, в який не треба вкладати гроші. Все, що нам зараз потрібно – це стіни та дах над головою. Цей процес важливий для життя країни, а не для декількох осіб»

___

Ідея створення хабу для роботи організацій, які допомагають переселенцям, народилась у 2014 році під час дискусії про один із законопроектів. Тоді учасники КримSOS та Восток SOS резюмували, що формат спільного простору для праці був би унікальним рішенням – організації не витрачали б час на те, щоб десь збиратись для спільної роботи. У серпні 2015 року ідея стала реальністю завдяки активістам та донорській підтримці громадських організацій.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Громади Львівщини ділилися досвідом розвитку сільських територій