МВС: Заява глави МКГ при Раді Європи – необґрунтована

Заява глави Міжнародної консультативної групи при Раді Європи Ніколаса Братца про те, що нібито мають місце системні перешкоди з боку МВС у розслідуванні злочинів на Майдані, викликає подив і є ...

МВС
МВС: Заява глави МКГ при Раді Європи – необґрунтована

Заява глави Міжнародної консультативної групи при Раді Європи Ніколаса Братца про те, що нібито мають місце системні перешкоди з боку МВС у розслідуванні злочинів на Майдані, викликає подив і є необґрунтованою. Про це йдеться у заяві міністерства.

Так само, як і звинувачення в недостатньому рівні співробітництва між МВС і ГПУ, які містяться в оприлюдненому сьогодні «Звіті міжнародної консультативної групи з питань нагляду за додержанням усіх вимог Європейської Конвенції про права людини та практики Європейського суду з прав людини при розслідуванні випадків насильницьких дій в Україні, починаючи з 30 листопада 2013 року».

МВС, особливо в перші дні після повалення режиму Януковича, взяло на себе основну роботу з визначення дійових осіб і забезпечення збору та зберігання речових доказів. Разом із тим, керівництво у розслідуванні цих кримінальних проваджень здійснювалося виключно Генеральною прокуратурою України. МВС із самого початку виконувало виключно завдання, поставлені ГПУ.

Зокрема, при розслідуванні розстрілів на вул. Інститутській та по встановленню бійців так званої «чорної роти Беркута», оперативно-слідчі групи МВС діяли бездоганно. Саме МВС вирахувало усіх бійців «чорної роти», які брали участь у розстрілах мітингувальників, та передало списки в розпорядження ГПУ. За дорученням прокуратури всі ці особи були затримані і доставлені для проведення слідчих дій. На той момент Генеральною прокуратурою було прийнято рішення про подальше затримання тільки трьох людей, що, на жаль, і дало можливість іншим бійцям «чорної роти» Беркута втекти у Крим.

У даний час оперативні підрозділи МВС отримали від Генеральної прокуратури 421 доручення про проведення оперативно-розшукових дій. 408 із них виконано, 13 знаходиться в процесі реалізації.

Встановлені замовники, організатори і виконавці вбивства журналіста В’ячеслава Веремія, а також заподіяння вогнепальних поранень ще шістьом активістам у ніч із 18 на 19 лютого 2014 року на вулиці Володимирській.

Розкрито викрадення активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Ігоря Вербицького, якого згодом убили. Організатори і виконавці встановлені.

Розкрито побиття і нанесення тяжких тілесних ушкоджень журналістці Тетяні Чорновіл. Організатори і виконавці встановлені.
Розкрито викрадення громадянина Іваненка, учасники затримані.

В ході реалізації оперативних матеріалів щодо залучення цивільних осіб (так званих «тітушок») до протидії акціям протесту, до Генеральної прокуратури було доставлено 13 осіб, які дали свідчення про схему організації доставки та розстановки сил «тітушок» на Майдані та в Маріїнському парку під час проведення Євромайдану в Києві.

У результаті проведення обшуків у затриманих «тітушок» вилучено докази – фото, відео та аудіозаписи підготовки та організації силового протистояння. Крім того, вилучено арсенал вогнепальної зброї. В тому числі і тої, що видавалася зі складів МВС напередодні розстрілу Майдану. За фактом видачі зброї зі складів МВС проводяться слідчі дії.

Оперативна група МВС спільно з СБУ забезпечує супровід всіх кримінальних проваджень, пов’язаних з Євромайданом.

Організовано щотижневе спільне підбиття підсумків роботи спеціальної слідчої групи ГПУ і постійно діючої оперативної групи МВС, що дозволило суттєво активізувати роботу щодо розслідування злочинів і усунути розбіжності в роботі слідчих груп різних відомств, які мали місце на початковому етапі.

Саме про цю проблему, найімовірніше, і заявив голова Міжнародної консультативної групи Ніколас Братц на прес-конференції, виходячи з недостовірної і застарілої інформації.

Таким чином, звинувачення в тому, що МВС України «створює системні перешкоди у розслідуванні злочинів на Майдані» є безпідставними, а інформація про нібито недостатню співпрацю з Генеральною прокуратурою – недостовірною.

Міністерство внутрішніх справ готове в будь-який час зустрітися з членами Міжнародної консультативної групи Ради Європи та в межах, допустимих для слідства, надати достовірну інформацію щодо участі МВС у розслідуванні злочинів, пов’язаних зі злочинами на Майдані, якими займається Генеральна прокуратура України.

Джерело : МВС України


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій