Можливості для медіа: серпень 2019

1. ШКОЛА МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ У ВІЛЬНЮСІ (VILNIUS YOUNG LEADERS MEETING)Географія: Вірменія, Білорусь, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Україна та РосіяThe Eastern Europe Studies Centre приймає ...

Додано:
Internews Ukraine

Mozlyvosty_1920x1080
Можливості для медіа: серпень 2019

1. ШКОЛА МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ У ВІЛЬНЮСІ (VILNIUS YOUNG LEADERS MEETING)

Географія: Вірменія, Білорусь, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Україна та Росія

The Eastern Europe Studies Centre приймає заявки на 2-гу школу молодих лідерів (24-35 років) у Вільнюсі. Умови – мати ступінь бакалавра, досвід не менше 3-х років у журналістиці, сфері комунікацій, політології та знати англійську мову. У центрі уваги Vilnius Young Leaders Meeting – протидія загрозам, що створюються дезінформацією, пропагандою, контрольованим доступом до інформації, а також навчання через досвід організацій.

Учасників забезпечать житлом (у двомісному номері), харчуванням, відшкодують транспортні витрати, нададуть візову підтримку.

Деталі: https://bit.ly/2S9ETw4

Дедлайн: 12 серпня 2019 року

2. ПРОГРАМА MEDIA MANAGER ACADEMY ДЛЯ КЕРІВНИКІВ РЕДАКЦІЙ ЗІ СХІДНОЇ ЄВРОПИ

Географія: Білорусь, Молдова, Україна

Програма Media Manager Academy організована Media Development Foundation і Solidarity Fund PL та орієнтована на керівників комерційних медіа, які хочуть розвивати свій медіабізнес – досвідчених головних редакторів і CEO медіаорганізацій. Учасники програми протягом чотирьох місяців тестуватимуть і розвиватимуть нові моделі монетизації за підтримки досвідчених менторів. Вони зможуть представити ідеї своїх пілотних проектів та отримати до 14 000 доларів на їх реалізацію.

Три навчальних модулі відбудуться у Києві 6-8 вересня11-13 жовтня та 15-17 листопада. До них увійдуть тренінги з основ бізнесу, інновацій у медіа, способи трансформації та управління командами. Програма закінчиться пітчингом проектів.

Деталі: https://bit.ly/33amunM

Дедлайн: 15 серпня 2019 року

3. КОНКУРС ДЛЯ МОЛОДИХ ЖУРНАЛІСТІВ ВІД THOMSON FOUNDATION

Географія: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна

Oрганізація Thomson Foundation фінансує категорію «Молоді журналісти з країн, що розвиваються» в рамках конкурсу Лондонської Асоціації іноземної преси. Три фіналісти разом з іншими переможцями та видатними представниками світової журналістики поїдуть до Лондона на урочисту церемонію нагородження, яка відбудеться у листопаді.

Участь у цьому конкурсі можуть узяти журналісти віком до 30 років, які працюють у країнах, що розвиваються. Учасники повинні надати портфоліо, що включає три приклади опублікованих робіт (це можуть бути друковані, аудіо-, відео- та мультимедійні матеріали, видані або випущені в ефір після 16 серпня 2018 року).

Приймаються роботи будь-якою мовою, але матеріали не англійською повинні супроводжуватися субтитрами.

Деталі: https://bit.ly/2udN00z

Дедлайн: 16 серпня 2019 року

4. НАВЧАННЯ І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ ІСТОРІЙ НА ОСНОВІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ DATAUP

Географія: Україна

Організатор – Державне агентство з питань електронного врядування України спільно з проектом фонду Євразія «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послуги/TAPAS».

DataUP – всеукраїнський конкурс журналістських історій на основі відкритих даних. Конкурс покликаний залучити представників українських ЗМІ до використання відкритих державних даних для підвищення якості журналістських матеріалів, які розкривають факти корупції в Україні. Перед конкурсом буде організований 4-денний навчальний курс із дата-журналістики та візуалізації даних DataUP Learning Camp.

Призи: ноутбук MacBook Pro, смартфон iPhone XS, цифровий диктофон Olympus.

Деталі: https://bit.ly/2ZzixGZ

Дедлайн: 19 серпня 2019 року

5. ПРИЙМАЮТЬСЯ РОБОТИ НА КОНФЕРЕНЦІЮ З ОНЛАЙН-ЖУРНАЛІСТИКИ

Географія: весь світ

Журналісти та вчені з усього світу, які мають оригінальні дослідження в галузі онлайн-журналістики, можуть опублікувати свої статті у науковому журналі.

Міжнародний симпозіум з онлайн-журналістики організований Центром журналістики в Америках ім. Найтів і приймає дослідні роботи на тему «Влада, привілеї і патріархальність у журналістиці: динаміка контролю над ЗМІ, опір та оновлення».

Організатори пропонують авторам включати у свої дослідження мультимедійні елементи, такі як відео, інтерактивну інфографіку, аудіо та інші. Заявки приймаються англійською мовою.

XXI Конференція ISOJ відбудеться 24 і 25 квітня у Техаському університеті в Остіні. Вона включає наукові дослідження і дискусії за участю вчених і журналістів з університетів і новинних організацій усього світу.

Роботи будуть анонімно відрецензовані групою вчених провідних університетів світу.

Деталі: https://bit.ly/2ZjVy2e

Дедлайн: 23 серпня 2019 року

6. КУРС ІЗ КУЛЬТУРИ ПАМ’ЯТІ: ЛЬВІВ-МІНСЬК-БЕРЛІН

Географія: Білорусь, Україна

Мінський міжнародний освітній центр ім. Йоханнеса Рау в партнерстві з магістерською програмою медіакомунікацій Українського католицького університету та за підтримки МЗС Федеративної Республіки Німеччина запрошує журналістів із Білорусі та України взяти участь в освітньому курсі «Культура пам’яті та історична політика».

До участі запрошуються журналісти національних та регіональних друкованих та онлайн-ЗМІ Білорусі та України з високою мотивацією до розробки якісних інноваційних матеріалів у галузі культури пам’яті та історичної політики. Пріоритет у відборі матимуть кандидати з регіональних ЗМІ з досвідом підготовки та публікації матеріалів на історичні теми.

Курс складається з двох навчальних семінарів, які відбудуться 24-29 вересня у Львові та 25-27 жовтня у Мінську. Для учасників курсу, що продемонстрували гарні результати роботи під час семінарів, організують навчальну поїздку до Берліна 19-23 листопада 2019 року. У Берліні учасники створять інноваційні мультимедійні матеріали на історичні теми в міжнародних командах. 7 грудня 2019 року випускників курсу запросять до Мінська для вручення сертифікатів.

Викладання і спілкування в рамках курсу відбуватиметься українською, білоруською та російською мовами.

Участь у школі безкоштовна, витрати курсу покриваються організаторами. Участь у всіх складових курсу обов’язкова.

Деталі: https://bit.ly/31iDGFN

Дедлайн: 25 серпня 2019 року

7. СТИПЕНДІЯ АЛЬФРЕДА ФРЕНДЛІ

Географія: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна

Стипендія Альфреда Френдлі (Alfred Friendly Press Fellowships) надає журналістам віком від 25 до 35 років із країн, що розвиваються, можливість працювати в американських виданнях і знайомитися з їхнім досвідом. Учасники надалі передають отриманий досвід у редакції у себе вдома, що має сприяти зміцненню зв’язків між журналістами США та інших країн. Наступна програма буде проходити із середини березня до початку вересня 2020 року. Вона почнеться з двотижневої орієнтаційної сесії у Школі журналістики Міссурі, а потім учасники вирушать на стажування до провідних редакцій США. У стипендію входить оплата проїзду, медичної страховки і витрат на проживання.

Кандидати мати принаймні три роки професійного досвіду, працювати full-time журналістами і добре володіти розмовною та письмовою англійською мовою.

День: https://bit.ly/2YlrKp2

Дедлайн: 31 серпня 2019 року

8. КОНКУРС НА ПІДГОТОВКУ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ

Географія: Молдовa, Українa, країни Південного Кавказу та Центральної Азії

Інститут висвітлення війни та миру (The Institute for War and Peace Reporting) планує підготовку документального фільму з проблем управління у країнах Центральної Aзії, Кавказу та Східної Європи. Фільм повинен охоплювати такі теми в контексті зазначених країн: охорона навколишнього середовища, виклики, що постали перед жінками та дівчатами, вплив дезінформації і пропаганди на громадськість, управління і корупція, конфлікти.

Метою фільму є показати загальні проблеми країн Центральної Азії, Південного Кавказу та Східної Європи, щоб громадськість краще розуміла проблеми цих країн, і щоб країни заохочували початок конструктивної дискусії для спільного врегулювання загальних проблем. Фільм повинен реалістично показати глядачеві повсякденне життя у цих країнах, охопити справжні історії та представити позиції всіх сторін.

Вимоги: зацікавлена організація повинна взяти на себе відповідальність за весь процес виробництва фільму. Відео та аудіо мають бути високоякісними.

Деталі: https://bit.ly/2N1m1QW

Дедлайн: 31 серпня 2019 року

9. КІНОФЕСТИВАЛЬ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ТЕМІ ПРАВ ЛЮДИНИ

Географія: весь світ

Міжнародний правозахисний фестиваль документального кіно «Один світ» (One World), який організовує чеська неурядова організація «Людина в біді», відбуватиметься з 5 по 14 березня 2020 року у Празі, Чехія. Взяти участь у цьому фестивалі можуть кінематографісти з усього світу. У міжнародному конкурсі вручаються призи в загальній категорії і категорії для найкращого режисера. Приймаються фільми, робота над якими завершилася або буде завершена 2018-2020 роках. Фільми, зняті не англійською мовою, повинні супроводжуватися субтитрами.

Вартість участі – 20 євро.

Деталі: https://bit.ly/2IB5MqZ

Дедлайн: 1 вересня 2019 року

Дедлайн для фільмів, завершених у вересні і до листопада 2019 року: 1 листопада 2019 року.

10. СТИПЕНДІЇ ІНСТИТУТУ ІНТЕРНЕТУ І СУСПІЛЬСТВА

Географія: весь світ

Інститут інтернету і суспільства ім. Олександра фон Гумбольдта приймає заявки на участь у стипендіальній програмі «Інтернет і суспільство-2020». Початківці та досвідчені дослідники тем, пов’язаних із інтернетом, можуть подати заявки на цю стипендіальну програму, яка відбуватиметься у Берліні.

Можливі теми досліджень: «Розвиток цифрового суспільства», «Дані, користувачі й інфраструктура», «Знання та суспільство», «Інновації та підприємництво».

Стипендіати можуть провести від трьох до дванадцяти місяців, взявши участь у різних заходах інституту та проводячи спільні дослідження з міжнародною командою дослідників. Програма пропонує обмежену кількість грантів на оплату переїзду та візи.

Деталі: https://bit.ly/2w8rY4V

Дедлайн: 2 вересня 2019 року

11. CТИПЕНДІЇ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ВІД ІНСТИТУТУ РЕДКЛІФФА

Географія: весь світ

Журналісти, режисери фільмів, звуку і фахівці з нових медіа можуть подати заявки на отримання цієї стипендії у Кембриджі, Массачусетс, США. Стипендіальна програма Інституту перспективних досліджень Редкліффа дозволяє учасникам працювати над широким спектром завдань, що стосуються різних професій, галузей науки і мистецтва, включаючи журналістику.

Розмір стипендії – до 77 500 доларів США на один рік з додатковими виплатами на витрати з проведення проекту. Стипендіати отримають можливість користуватися офісом або студією, а також доступ до бібліотек та інших ресурсів Гарвардського університету протягом року стипендіальної програми з вересня 2020 по травень 2021 року.

Під час оцінювання заявок враховуються якість і значення запропонованого проекту, а також досягнення та потенціал заявника. Журналісти, які претендують на участь у програмі, повинні мати щонайменше п’ять років професійного досвіду.

Деталі: https://bit.ly/2IBYrFX

Дедлайн: 12 вересня 2019 року

12. КОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ВІД ООН

Географія: весь світ

Асоціація кореспондентів при Організації Об’єднаних Націй приймає на конкурс матеріали у 3-х категоріях: «Друковані та онлайн-публікації», «Радіо і телебачення» і «Зміна клімату». До участі в конкурсі запрошуються журналісти, які висвітлюють діяльність ООН та її підрозділів. Матеріали повинні бути опубліковані або передані в ефір у проміжку між вереснем 2018-го та серпнем 2019-го року.

Роботи можуть бути представлені будь-якою з офіційних мов ООН (зокрема, російською). Матеріали, представлені іншими мовами, повинні супроводжуватися перекладом на англійську або французьку.

Призовий фонд конкурсу становить понад 60 000 доларів США. Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш вручить призи на церемонії нагородження, яка відбудеться у грудні в Нью-Йорку.

Деталі: https://bit.ly/2u2vkE1

Дедлайн: 15 вересня 2019 року

13. KОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ НА ТЕМУ ДВОСТОРОННЬОЇ СПІВПРАЦІ

Географія: Азербайджан

Представництво ЄС в Азербайджані оголосило конкурс для журналістів на тему двосторонньої співпраці. На конкурс прийматимуться статті, телевізійні та радіорепортажі, документальні фотографії, статті з авторською думкою за чотирма темами:

 • економічний розвиток і можливості ринку;
 • посилення структур і хороше управління;
 • енергоефективність, навколишнє середовище, зміна клімату;
 • мобільність і зв’язок між людьми.

Деталі: https://bit.ly/2ZDUG9k

Дедлайн: 19 вересня 2019 року

14. ГРАНТИ НА РОБОТУ НАД ЖУРНАЛІСТСЬКИМИ ПРОЕКТАМИ

Географія: Центральна, Східна та Південно-Східна Європа

Reporting Democracy, що керується Балканською мережею журналістських розслідувань(некомерційна мережа, яка пропагує свободу слова, права людини і демократичні цінності в Південній і Східній Європі та за її межами) пропонує гранти на роботу над статтями або розслідуваннями, що присвячені темам, які впливають на демократію у країнах Балтії і Вишеградської четвірки. Пропонується два види грантів:

 • гранти на журналістські проекти, зокрема, лонгріди, розслідування або аналітичні статті (обсяг тексту близько 1 500 слів);
 • гранти для окремих журналістів або команд на транскордонні проекти, включаючи глибокі статті та розслідування (обсяг тексту близько 2 500 слів).

Заявки на постійній основі приймаються англійською мовою. Обсяг фінансування залежить від проекту.

Деталі: https://bit.ly/2Xi89S7

15. ГРАНТИ НА СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ ХУДОЖНИКІВ І ЖУРНАЛІСТІВ

Географія: весь світ

Eyebeam Center for the Future of Journalism за підтримки Craig Newmark Philanthropiesпропонує гранти на суму від 500 до 5 000 доларів на підтримку роботи художників і журналістів над спільними проектами у жанрі журналістики.

Подаватися на грант можуть команди, до складу яких входять художники і журналісти, що працюють над інноваційними і викривальними журналістськими проектами. Можлива робота над довготривалими проектами у форматі текстів, фото, аудіо та відео.

Можливі теми:

 • конфіденційність даних;
 • вибори 2018-го і 2020-го років;
 • роль технологій у суспільстві;
 • кампанії, розраховані на посилення політичного впливу;
 • дослідження того, як технології використовуються зі шкодою для суспільства;
 • протидія дезінформації;
 • штучний інтелект.

Заявки приймаються англійською мовою.

Деталі: https://bit.ly/2GU68Gz

Повний перелік можливостей за посиланням.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

40 українців виграли стипендії Програми ЄС Erasmus+ на навчання в магістратурі в університетах Європи

Відбулася віртуальну дискусія про попередні результати дослідження щодо навчальних потреб жінок

Курс на інклюзивний бізнес. Ідеї учасників програми «Соціальне підприємництво: інклюзія»

В Усть-Путильській ОТГ піклувальна рада долучається до розробки концепції дистанційного навчання

Центр освіти дорослих "Перший" працює задля реалізації принципів соціальної інклюзії

У Слов’янську презентували книгу про “Місто, з якого почалася війна”