Молодіжні політики в громадах: дорадчі ради, інтереси та активність в соцмережах

В Україні створено понад чотири сотні молодіжних рад. 120 з них з'явилося у 2023 році. Як працюють та розвиваються ці дорадчі органи, чому це важливо та що потрібно для розвитку молодіжної ...

Додано:
Oksana Stelmakh

fbfda3bbbce7ac225654bcb53d0b7ea9
Молодіжні політики в громадах: дорадчі ради, інтереси та активність в соцмережах

В Україні створено понад чотири сотні молодіжних рад. 120 з них з’явилося у 2023 році. Як працюють та розвиваються ці дорадчі органи, чому це важливо та що потрібно для розвитку молодіжної політики?

Днями команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Закарпатській області у партнерстві з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА провела інформаційну сесію на тему «Участь молоді у житті територіальної громади: молодіжна політика». Основна мета заходу – обговорити поточний стан молодіжної політики, надати роз’яснення щодо інструментів та механізмів залучення молоді до життя громад, а також про роль в цих процесах молодіжних консультативно-дорадчих органів.

У Закарпатській області створено 14 молодіжних рад, з яких активні — 11. Їхнє основне завдання — допомагати самореалізації та розвитку потенціалу молоді. Також діє регіональна програма «Молодь Закарпаття» на 2021–2025 роки, яка покликана сприяти її залученню до всіх процесів суспільного життя.

«Ми працюємо над тим, щоб молоді мешканці громад були зацікавлені у суспільно-політичних процесах, долучалися до розвитку своїх міст та сіл», – зазначила Марія Юріна, представниця департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.

У 2023 році Молодіжна рада при Закарпатській ОВА провела опитування, щоб дізнатися потреби й інтереси молоді, сприяти розвитку молодіжної політики в громадах і регіоні загалом:

«Одним з напрямів нашої роботи є комунікація з молоддю всієї області. Ми провели опитування щодо їхніх проблем та потреб, аби оперативно реагувати на виклики та розвивати співпрацю. У дослідженні взяли участь 1850 учасників. Отримані результати та рекомендації узагальнили в посібник, який буде у відкритому доступі», — розповіла Вікторія Кенідра, голова Молодіжної ради при Закарпатській ОВА.

На її думку, якщо громада знатиме, що хвилює молодь, то зможе знайти спільну мову і разом втілювали корисні ініціативи та проєкти.

Важливим моментом у створенні та становленні молодіжного консультативно-дорадчого органу є якісне партнерство та співпраця з ОМС. І головне — не перетворитися на «кишенькову» організацію. На цьому наголосила голова Національного об’єднання радників з питань молоді Леся Голояд, яка поділилася досвідом створення та функціонування молодіжної ради у Зборівській громаді Тернопільської області:

«Ми починали з 6 учасників молодіжної ради. Зараз ми закриваємо соціальні потреби громади, які стосуються не лише молоді. Створили молодіжний медіа-простір, Бавовна-HUB та інші проєкти. Ми зрозуміли, що наша діяльність вже не хобі, а професія», — поділилася вона.

За словами голови молодіжної ради Тячівської міської ради Марії Манзюк, кожен може бути зміною. Вона вважає, що активність молоді позитивно вливає на імідж громади. По-перше, молоді люди ведуть соцмережі і розповідають про свою громадську діяльність та проєкти, які реалізують в громаді. По-друге, відвідують тренінги та інші заходи, презентують свою діяльність та свою громаду серед учасників з різних областей України (і не тільки). По-третє, члени молодіжних рад, які мають навички написання проєктів, обізнані щодо діяльності місцевого самоврядування, мають лідерські якості та комунікативні — це хороший кадровий резерв громади.

«Молодіжні ради потрібні, аби підштовхнути молодь до активності та залученості в життя громади. Вкладаючи гроші, час та увагу у молодь, ми насправді змінюємо сучасне та інвестуємо в майбутнє», – підкреслив керівник регіонального офісу U-LEAD Павло Логвінов.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями