Молодь Прикарпаття зустрілася з міжнародною делегацією лемківської світової спільноти

Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” разом зі Світовою федерацією українських лемківських об’єднань (СФУЛО) провели в історичному приміщенні ресторації “Францішек Ромашкан” симпозіум ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_6423
Молодь Прикарпаття зустрілася з міжнародною делегацією лемківської світової спільноти

Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” разом зі Світовою федерацією українських лемківських об’єднань (СФУЛО) провели в історичному приміщенні ресторації “Францішек Ромашкан” симпозіум “Лемківська спадщина. Єднання поколінь”. Мета – популяризувати серед молоді лемківську історію, культуру, традиції. Під час заходу молодь, котра має лемківське коріння або цікавиться культурною спадщиною цієї етнографічної групи, зустрілися з делегатами лемківських товариств зі США, Канади, Польщі та Хорватії.

DSC_6111

До присутніх з вітальним словом звернулися заступник міського голови Олександр Левицький, голова СФУЛО Ярослава Галик, голова Фундації дослідження Лемківщини в США Андрій Хомик, голова Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Оксана Данилів. До обговорення доличилися гості з Канади, Польщі, Хорватії. Вони поділилися спогадами, як відроджували та започатковували лемківських рух в Україні та інших країнах світу, розказали наскільки молодь за кордоном цікавиться збереженням своєї лемківської спадщини та закликали до активної співпраці. Зокрема, пан Хомик зазначив, що лемки зі США готові матеріально та логістично підтримувати дослідницькі експедиції молоді на рідні лемківські землі. Представник “Об’єднання лемків Польщі” Василь Шлянта наголосив про важливість співпраці з психологами, які би допомагали долати “травму поколінь”, бо раніше на цьому не робили акцентів.

DSC_6544

Своїми переживаннями та емоціями під час відвідання рідного краю предків поділилися представниці молоді Уляна Басараб-Ганчак та Наталія Гугіль. Наталя сказала з трепетом у голосі, що тільки на лемківській землі своїх дідів-прадідів, коли побачила верби і тополі, зрозуміла значення слів відомого вірша:

“І якщо впадеш ти на чужому полі,

Прийдуть з України верби і тополі.

Стануть над тобою, листям затріпочуть,

Тугою прощання душу залоскочуть”.

DSC_6423

Говорили багато про збереження лемківської спадщини.

“Ми стараємося усіма силами популяризувати такі традиції, як приготування лемківських страв, бісероплетіння, співання аутентичних пісень, – ділиться голова “Молодої Лемківщини” з міста Львова Микола Крупей. – Дуже хочемо, аби прикарпатська молодь теж підхопила цю хвилю і підсилила молодіжний лемківський рух”. Микола розказав і про проблеми, з якими стикається молодь у своїй роботі, зокрема, брак мотивованих людей та відсутність сталого фінансування.

DSC_6289

Голова “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенія Бардякпідсумувала, що на Івано-Франківщині уже сформовано актив молоді та буде найближчим часом зареєстровано молодіжну лемківську організацію, а також продовжуватиметься мережування, яке розпочалося ще минулого року в рамках проєкту “Ми – лемки!”.

Довідково. Цього року Україна відзначає 75 роковини початку депортації етнічних українців Закерзоння, зокрема Лемківщини, у 1944-1951 роках.

DSC_6387

Проєкт “Культурно-мистецький симпозіум “Лемківська спадщина. Єднання поколінь” реалізовується ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” при сприянні Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА у рамках програми “Молодь Прикарпаття”. Приїзд міжнародної лемківської делегації став можливим завдяки підтримці міського голови Марцінківа Руслана.

Фото – Тарас Волошин


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році