Молодь Кривого Рогу навчатимуть навичкам майбутнього заради успішного працевлаштування
Кривий Ріг, 31 жовтня – вперше для місцевої молоді стартувала тренінгова програма “Skills Lab: успішна кар’єра”. Протягом одного місяця понад 30 дівчат та хлопців здобуватимуть практичні навички, які ...
Додано:
Snizhanna Beliaeva
Кривий Ріг, 31 жовтня – вперше для місцевої молоді стартувала тренінгова програма “Skills Lab: успішна кар’єра”. Протягом одного місяця понад 30 дівчат та хлопців здобуватимуть практичні навички, які допоможуть їм у майбутньому знайти своє перше робоче місце. Програма реалізується CSR Ukraine, експертною організацією Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Партнери програми – виконком Криворізької міської ради та Молодіжний виконком Кривого Рогу.
За даними Криворізького міського центру зайнятості, відсутність фахових знань та навичок – є основною причиною низького рівня працевлаштування молоді. Станом на 2018 рік, понад 3 тисячі безробітних були зареєстровані у службі зайнятості, третину з яких становила молодь віком до 35 років. Мета програми – допомогти молодим людям розвинути свої професійні компетенції та знайти гідну роботу у своєму місті чи області.
Тарас Деркач, координатор Career Hub, Центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” вважає, що програма не лише сприятиме кращій ефективності та працевлаштуванню молоді, а й допоможе зменшити рівень трудової міграції: “Кожна шоста молода людина в Україні готова виїхати за кордон у пошуках кращого майбутнього. Ми вважаємо, що молодь має будувати майбутнє у рідному місті, тут і зараз. Для цього, ми зібрали кращих лекторів, оновили програму, підготували креативні вправи та челенджі після кожного заняття. Все – заради того, щоб підготувати молодь до побудови кар’єри в Україні”.
Цьогоріч програма “Skills Lab: успішна кар’єра” реалізується у Миколаєві, Черкасах та Кривому Розі. На учасників та учасниць чекають 6 інтерактивних занять із вдосконалення навичок майбутнього. Зокрема, молодь навчатимуть ефективному плануванню, критичному мисленню, тайм-менеджменту, веденню переговорів, креативності та управлінню проєктами. Вперше у навчальну програму інтегровано онлайн відео-курс лекцій про успішну кар’єру від представників провідних компаній, серед яких Метінвест, Укртелеком, Watsons, lifecell, Укренерго, Аперкон, UKRSIBBANK, Райффайзен Банк Аваль. Окрім того, дівчата та хлопці за допомогою фахівців навчаться створювати та вдосконалювати свої резюме.
За словами Віталія Клименка, фахівця відділу працевлаштування компанії “Метінвест”, саме відсутність структурованого резюме впливає на вибір кандидата: “Дуже часто студенти, які подаються на роботу просто не вміють писати свої резюме. Таких кандидатів нам відразу доводиться відсіювати”.
Учасниця програми Тетяна Стопкань прийшла на “Skills Lab: успішна кар’єра”, щоб створити таке резюме, яке точно зацікавить роботодавця. “Моя ціль на програмі – зробити все для того, аби знайти і влаштуватися на бажану роботу. Мною керує бажання розвиватися, дізнаватися нову інформацію, заводити нові знайомства і в майбутньому використовувати отримані знання та навички для розвитку власної кар’єри”.
На фіналі програми, учасники зустрінуться з HR-ми місцевих компаній, представлять свої резюме та зможуть отримати омріяне запрошення на роботу.
________
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.