Місцева ініціатива лучан дала старт процесу добровільного об’єднання міської та сільських територіальних громад

26 липня депутати Луцької міської ради на черговій сесії абсолютною більшістю голосів підтримали рішення, яким надали згоду на добровільне об’єднання міської та сусідніх сільських громад. Мова йде ...

Додано:
mariia.domanska

maxresdefault
Місцева ініціатива лучан дала старт процесу добровільного об’єднання міської та сільських територіальних громад

26 липня депутати Луцької міської ради на черговій сесії абсолютною більшістю голосів підтримали рішення, яким надали згоду на добровільне об’єднання міської та сусідніх сільських громад.

Мова йде про початок формування Луцької міської територіальної громади, до якої можуть увійти: Луцька міська громада (м. Луцьк), Прилуцька сільська громада (с. Прилуцьке, Дачне, Жабка, Сапогове Ківерцівського району), Підгайцівська сільська громада (с. Підгайці, Крупа, Струмівка Луцького району), Гіркополонківська сільська громада (с. Гірка Полонка, Оздів, Полонка Луцького району).

Це рішення є лише першим етапом на шляху до створення спільної громади. Адже надалі цю ініціативу повинні обговорити між собою мешканці сусідніх з містом сіл, а відповідні сільські ради мають прийняти свої рішення про те, чи згідні вони на таке об’єднання.

Ключовим тут є той факт, що на фоні політичного протистояння у Луцькій міській раді, саме лучани завдяки інструментам громадської участі внесли таке необхідне рішення на розгляд міськради.

Нагадаємо, що збори мешканців Луцька для внесення на розгляд ради проекту рішення в порядку місцевої ініціативи відбулися 30 травня 2017 року. Участь у цих зборах взяли представники різних політичних та громадських об’єднань, а також активні лучани. Саме завдяки їм і розпочався процес добровільного обєдання територіальних громад в обласному центрі Волині.

При цьому, експерти Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії надавали методичну та організаційну допомогу ініціативній групі лучан. Завдяки спільним діям процедура місцевої ініціативи увінчалась успіхом – прийнято позитивне рішення міської ради.

Отож, процедура “місцевої ініціативи” працює. Ми це довели у Луцьку.
Спробуйте і ви у своїй громаді!


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»