Міста України стають безпечнішими: 5 міст Донецької та Луганської областей працюють над цільовими програмами

У травні цього року місто Рубіжне Луганської області стало першим в Україні, що долучилося до Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та ...

Додано:
healthrightorgua

19112020
Міста України стають безпечнішими: 5 міст Донецької та Луганської областей працюють над цільовими програмами

У травні цього року місто Рубіжне Луганської області стало першим в Україні, що долучилося до Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат», ухваливши міську програму «Рубіжне — безпечне місто».

Проте зараз Рубіжне вже не єдине місто України, яке підтримало таку ініціативу.

Золоте, Новоайдар, Сватове Луганської області та Торецьк і Соледар Донецької області за підтримки ООН Жінки в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» теж провели аудити безпеки та працюють над розробкою цільових програм для своїх громад.

Основна мета цих програм полягатиме у створенні безпечного громадського простору для жінок і дівчат громади шляхом впровадження моделей і підходів щодо запобігання та протидії насильству за ознакою статі, у тому числі сексуальному насильству та сексуальних домагань, а також подолання гендерних стереотипів.

Протягом жовтня новостворені робочі групи з розробки цільових програм навчалися гендерно орієнтованому бюджетуванню та особливостям його формування в межах цільових програм.

Представники кожної громади поглибили знання щодо формування проєктів бюджетів відповідно власних потреб та особливостей, які було виявлено під час оглядового дослідження.

Експерти ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування» поділилися досвідом проведення гендерного аналізу бюджетних програм місцевих бюджетів та розповіли, як врахувати потреби різних груп населення у плануванні бюджету громади, чому розвинені країни приділяють велику увагу гендерно орієнтованому бюджету та чому важливо впроваджувати цю практику в Україні.

Учасники обговорили, які результати отримують сільські, селищні та міські громади, враховуючи потреби жінок і чоловіків під час планування бюджету, а також переваги гендерно орієнтованого бюджету.

Заходи відбулися в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії