Міста без туберкульозу

14 квітня 2021 року Міський голова Володимир Борисенко разом з головою Правління БО «Фундація «Громадський рух України проти туберкульозу» Віталієм Руденком підписали меморандум про спільну ...

52923176_244270103120256_6517078521913802752_n-2
Міста без туберкульозу

14 квітня 2021 року Міський голова Володимир Борисенко разом з головою Правління БО «Фундація «Громадський рух України проти туберкульозу» Віталієм Руденком підписали меморандум про спільну діяльність щодо протидії епідемії туберкульозу у Бориспільський міській територіальній громаді.

Метою зазначеної спільної діяльності є сприяння формуванню і закріпленню в м. Бориспіль нової парадигми протидії захворюванню на туберкульоз та надання населенню протитуберкульозної медичної допомоги на основі визнання туберкульозу в якості не тільки медичної, а й однієї з соціальних проблем, що заслуговує пріоритетної уваги, усвідомлення першочерговості вирішення соціально-економічних проблем, які сприяють поширенню туберкульозу, як-то зменшення бідності, забезпечення продовольчої безпеки, поліпшення умов життя і праці тощо, збільшення обсягу місцевих ресурсів, які цілеспрямовано скеровуються на заходи із протидії туберкульозу, формування нових елементів системи протидії туберкульозу, що передбачає пріоритет його соціальної профілактики та людино орієнтованих моделей надання фтизіатричної допомоги тощо.

Робочим планом передбачено вирішити наступні основні завдання:

  1. Спільно з органами місцевого самоврядування міста провести оцінку діючої системи надання населенню фтизіатричної допомоги, застосувавши комплексний підхід для встановлення існуючих потреб для боротьби з туберкульозом.
  2. Вивчити існуючі чинники ризику, що ускладнюють отримання місцевим населення фтизіатричної допомоги.
  3. Підготувати пропозиції і рекомендації, спрямовані на вдосконалення надання місцевому населенню фтизіатричної допомоги.
  4. Провести адвокаційно – інформаційну кампанію, спрямовану на вдосконалення місцевої системи надання населенню фтизіатричної допомоги на основі міжвідомчого і міжсекторального підходу.
  5. Сприяти імплементації в пілотних містах рекомендованого ВООЗ міжвідомчого і міжсекторального підходу і взаємодії в сфері протидії туберкульозу.

Висловлюємо щиру вдячність міському голові міста Бориспіль – Борисенку Володимиру Костянтиновичу та виконавчому директору Асоціації міст України Слобожану Олександру Володимировичу за їх сприяння та підтримку.

На фото: під час підписання робочих документів, міський голова м. Бориспіль Володимир Борисенко та голова правління «Українці проти туберкульозу»

БО Громадський рух «Українці проти туберкульозу»


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Рука допомоги від ЄС хоспісам в Україні у часи пандемії коронавірусу

Якою має бути сфера охорони здоров'я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

Вікторія Подгорна: “Закони мають бути написані мовою, зрозумілою для людей”

Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?

Олександр Санченко: “Час для законопроєкту вичерпний, тому ініціативним групам необхідна конструктивна позиція”

Проведено супервізії для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»