Місія Карітас-Спес ініціює соціальні служіння в громадах

З 29 червня по 2 липня  “Карітас-Спес” провів два дводенних тренінги з Соціального менеджменту для парафіяльних та громадських активістів, які готові вирішувати соціальні потреби своїх громад. ...

Соціальний менеджмент Карітас-Спес
Місія Карітас-Спес ініціює соціальні служіння в громадах

З 29 червня по 2 липня  “Карітас-Спес” провів два дводенних тренінги з Соціального менеджменту для парафіяльних та громадських активістів, які готові вирішувати соціальні потреби своїх громад. Загалом близько 40 учасників з 14 населених пунктів з 10 областей України пройшли 2 тури відбору: 1 – внутрішній, який відбувався серед з числа активних парафіян РКЦ та місцевих осередків “Карітас-Спес”, і зовнішній – на який подалося більш ніж 40 інших претендентів. Конкурс на 1 місце складав 4 особи. Навчання проводили фахові тренерки, викладачки Школи соціальної роботи Національного університету «Києво- Могилянська Академія»: Олена Іванова, Наталія Дмитришина та Оксана Волгіна. 

 Соціальний менеджмент___2Перша частина тренінгів була присвячена ознайомленню з державними стандартами надання соціальних послуг та новинками в законодавчій базі, яка  регулює соціальну роботу в Україні.  Учасники працювали над картою соціальних проблем,  які є в їх громадах, створювали мапу соціальних послуг,  які надаються в кожній іх громаді комунальними, громадськими і благодійними організаціями. В другій частині тренінгу 

 учасників працювати над проектами,  які покликані вирішити проблеми в їх громадах. Та пройшли всі етапи створення соціального проекту.  

 Після кінчення 4  днів навчань з 2 різними групами, тренерки так прокоментували свої враження від цих навчань:  “ Ми сформували програму, яка мала на меті дати загальні навички та уявлення проект і як він будується. Всі учасники приїхали з ідеями і бажаннями змін і дії, але коли перед ними ми поставили питання, чи може їх персональна ідея лягти в основу проекту, і чи буде вона впливати на громаду – в учасників були певні труднощі” – розповіла тренерка Наталя Дмитришина, також зауважила, що програма була сформована так, щоб за 2 дні кожна з груп могла перейти від власної ідеї, до ідеї соціального проекту, який би мав вплив на громаду в цілому. 

Соціальний менеджмент___

Наталя Дмитришина: тренерка Школи соціальної роботи Національного університету «Києво- Могилянська Академія»

 Руслан Краплич, керівник проекту “Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні”,  який реалізовує Релігійна місія Римсько-католицької церкви в Україні “Карітас-Спес” за фінансування Уряду Німеччини та Фонду німецьких католиків “Реновабіс”,  розповів, що ці навчальні модулі це тільки перший етап до формування в 7 осередках Місії, проектних команд, які будуть виявляти пріоритети  проблем, формувати проекти на їх вирішення, і тим самим розширювати систему соціальних послуг Римсько-католицької Церкви. Наступним етапом стане Літня школа соціальних інновацій, яка пройде з яка пройде з 29.07 – 02.08.2019 серпня в Карпатах і доповнить трафти проектів учасників соціальним компонентом. 

 

“Повернувшись в свої громади учасники виберуть пріоритетну проблему і підготують проект на залучення фінансування. Ці проекти будуть одним із критеріїв відбору до участі наступному етапі – Літній школі соціальних інновацій, під час якої проекти будуть вдосконалені саме в частині соціальної інновації, для того щоб  вони дійсно вирішували проблеми регіону, чи місцевої громади і були життєздатними” – розповів керівник проекту Руслан Краплич. 

 “ Тренінгова програма була розроблена таким чином, щоб учасники спробували проаналізувати процес від зародження ідеї, пройтись по скелету проекту та подивитись на ідею вже під кутом врахування всіх важливих складових аналізу. На наступний етап – Літню школу, вони вже приїдуть з готовими драфтами проектів направленими на зміни в своєму місті чи селі” – поділилась тренерка Оксана Волгіна. 

 Також Літня школа соціальних інновацій відкрита на ідеї від громад і не зважаючи на те, що можуть подаватися учасники  які не брали участь в першому етапі – вони самостійно можуть опрацювати завдання під керівництвом керівника навчальної програми Олександри Горячевої, та подати заявку на участь в Літній школі. Заявку  заповнити 

Більше інформації про проект “Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні”,  який реалізовує Релігійна місія Римсько-католицької церкви в Україні “Карітас-Спес” за фінансування Уряду Німеччини та Фонду німецьких католиків “Реновабіс”, можна дізнатись написавши на пошту проекту: [email protected], або зайшовши на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/CaritasSpesUA/.

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий адмінтерустрій: тези за результатами відкритої дискусії

Місто-сад запустили навчальний курс про освітні простори

Вплив COVID-19 і брак фахівців паліативної та хоспісної медицини

Антикорупційний Лікбез пройшов в Менській громаді на Чернігівщині

Експерти обговорили необхідність закону, що б захищав соціальне підприємництво

Розпочався проєкт «Українці-рятівники. Марафон історій»