Міністр освіти і науки дала доручення ІМЗО терміново перевірити “Сімейні цінності”
Навчальна програма курсу “Сімейні цінності”, що була схвалена Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти у 2012 році, та матеріали до неї будуть перевірені на предмет науковості та ...
Додано:
Громадський Простір
Навчальна програма курсу “Сімейні цінності”, що була схвалена Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти у 2012 році, та матеріали до неї будуть перевірені на предмет науковості та недискримінації. Таке доручення Інституту модернізації змісту освіти дала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
МОН наголошує, що вважає своїм обов’язком дотримання принципів науковості та недискримінації. Оскільки у ЗМІ поширюється інформація, що, схвалена Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти у 2012 році, навчальна програма курсу “Сімейні цінності” та матеріали до неї не відповідають цим принципам, має бути здійснена перевірка. Це може стати підставою для скасування грифу МОН.
Наголошуємо, що лист МОН № 1/9-562 від 21 жовтня 2016 року “Про впровадження курсу «Сімейні цінності» був написаний з метою виконання Постанови Верховної Ради України “Про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Сімейна політика України – цілі та завдання”.
Згідно Постанові, ВРУ доручило Міністерству освіти і науки України “забезпечити впровадження в системі освіти програм формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства”.
Як повідомляє, Українська правда.Життя , відповідний лист МОН на початку цього тижня розіслало регіональним департаментам освіти.
Витяг з одного з рекомендованих посібників:
“Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається керувати ситуацією, оскільки знає, що все в світі створено для неї, для реалізації її бажань і мрій. А швидкість реалізації її бажань залежить від якості простору, яке вона формує повагою і любов’ю до себе і чоловіка, який втілює її бажання і мрії“.
Документ підписав заступник міністра освіти Павло Хобзей. У листі йдеться, що “МОН рекомендує у навчальних закладах продовжувати впровадження програми формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства”. До листа додається список літератури, якою представники міністерства пропонують користуватися під час викладання курсу для школярів 8-9-х класів.