Міністерство освіти і науки презентувало платформу молодіжних та шкільних медіа Youth MediaLab

Київ, 29 жовтня 2020. В “Укрінформі” Міністерство освіти і науки презентувало платформу молодіжних та шкільних медіа Youth MediaLab – першого в Україні мультимедійного та медіаосвітнього молодіжного ...

Додано:
Vitalii Saltykov

photo_2020-10-29_14-35-15
Міністерство освіти і науки презентувало платформу молодіжних та шкільних медіа Youth MediaLab

Київ, 29 жовтня 2020. В “Укрінформі” Міністерство освіти і науки презентувало платформу молодіжних та шкільних медіа Youth MediaLab – першого в Україні мультимедійного та медіаосвітнього молодіжного простору. Також організатори платформи представили практичний посібник “Порадник юним журналістам”. Онлайн-платформа Youth MediaLab представляє собою соціальну мережу для швидкого та зручного спілкування, обміну досвідом та контентом між молодіжними та шкільними медіа з різних міст України. 

photo_2020-10-29_14-35-07

Метою функціонування цієї онлайн-платформи є підвищення рівня цифрової та медійної грамотності серед молоді, навчання молодшого покоління орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі, відрізняти правду від маніпуляції. Організатори проекту прагнуть, щоб діти брали активну участь у суспільному житті своїх шкіл, громад і виражали свою громадську позицію через цифрові медіа та аматорську журналістику. 

“На сьогодні в нас більше 10 тисяч реєстрацій користувачів, 130 реєстрацій шкільних закладів освіти, більше тисячі різних публікацій”, — розповіла координаторка проєкту Youth MediaLab Людмила Василенко, зауваживши, що платформа почала роботу в лютому 2020 року. Пані Василенко додала, що долучитися до спільноти Youth MediaLab можуть шкільні редакції, журналістські гуртки, молодіжні медіа тощо.

Організатори платформи повідомили, що нині триває конкурс відеорепортажів Youth MediaLab, спрямований на заклади освіти Донецької та Луганської областей, та заохотили шкільні та молодіжні медіа на сході України брати участь у ньому. Згідно з умовами конкурсу 15 переможців отримають курс із медіанавчання. Як зазначила пані Василенко, “У нас є експериментальний план цього разу — просунути найкращі чотири відеороботи учасників конкурсу серед українських ЗМІ”. Більше про конкурс можна дізнатися ТУТ

Також під час заходу представили практичний посібник “Порадник юним журналістам”. Цей посібник був розроблений фахівцями з медіаграмотності спеціально для молоді та вчителів, які хочуть навчитися робити якісні журналістські та медіаматеріали. У ньому простими словами викладений досвід практикуючих професійних журналістів та медійників зі зрозумілими прикладами та завданнями, які неодмінно допоможуть тим, хто хоче обрати професію журналіста. З електронною версією посібника можна ознайомитися ТУТ

photo_2020-10-29_14-35-15

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України — Любомира Мандзій, заступниця міністра освіти і науки України, та Віктор Сальков, в. о. генерального директора директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України; Людмила Цимбал — директорка середньої загальноосвітньої школи № 281 міста Києва; Людмила Василенко — координаторка проєкту Youth MediaLab; а також автори вищезгаданого посібника — журналісти та медіаексперти Ірина Цибух та Ірина Саєвич. 

Довідково: Веб-ресурс стартував в рамках соціального освітнього проекту, який  реалізовувався Міністерством освіти і науки України спільно з громадською організацією Change Communications («Комунікації для змін») за підтримки Проєкту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Конкурс відеорепортажів для східної України реалізується за сприяння Проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East). 

Відеозапис прес-конференції доступний ТУТ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Підсумки проведення Національного Форуму в рамках Марафону Розвитку Громад

Компенсація витрат волонтерам і угоди з ФОП. Нюанси складання договорів ГО з контрагентами

Перший крок до порозуміння щодо Березанської моделі освіти

Оголошено результати навчання «Волонтерів БПД»

Нова Дружківка залучає молодь до планування громадських просторів

Громадський центр правосуддя підтримав акцію «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства»