Мережа правового розвитку допомагає постраждалим громадам долати гуманітарну катастрофу

Упродовж квітня 2022 року жителі звільнених або близьких до бойових дій громад Луганської, Донецької, Київської, Миколаївської, Чернігівської та Сумської областей отримали понад 140 тонн гуманітарної ...

Додано:
legal_dev_network

изображение_viber_2022-04-22_09-39-44-623
Мережа правового розвитку допомагає постраждалим громадам долати гуманітарну катастрофу

Упродовж квітня 2022 року жителі звільнених або близьких до бойових дій громад Луганської, Донецької, Київської, Миколаївської, Чернігівської та Сумської областей отримали понад 140 тонн гуманітарної допомоги. Її надання стало можливим в межах гуманітарної програми #StandWithUkraine, яку впроваджує Мережа правового розвитку у партнерстві з Асоціацією громадських радників України, Українською освітньою платформою та завдяки підтримці організації People In Need.

На фото праворуч: Координаторка програми #StandWithUkraine у Сумській області Валентина Волік допомагає формувати вантаж для Недригайлівської громади. У квітні 2022 року для жителів Сумської області доставлено 43 тонни допомоги.

Вся ця допомога – продукти та засоби гігієни – надається адресно. Спочатку волонтери, залучені до реалізації програми, дізнаються потреби мешканців громад, а потім, після надходження допомоги, її розподіляють. Такий підхід зорієнтований на те, щоб мінімізувати корупційний ризик і спрямувати допомогу тим, хто її найбільше потребує.

«Ще під час тимчасової окупації ми бачили, що харчі, які доставлялися в Конотоп як гуманітарна допомога, опинялися на ринку і продавались за підвищеними цінами. Знаходили їх і в холодильниках шкільних їдалень. Адресна допомога, коли волонтери звітуються, кому і що надали, допомагає цього уникнути», – зазначає координаторка програми в Сумській області Валентина Волік. 

Схожий підхід до розподілу гуманітарної допомоги мають і громадські радники, партнери Мережі правового розвитку, які опікуються наданням найнеобхіднішого постраждалим мешканцям громад Сумської, Київської та Чернігівської областей, з якими особисто контактували, працювали та надавали підтримку ще до повномасштабної війни росії проти України.

На фото ліворуч: Надання допомоги Любецькій громаді Чернігівської області. Правовурч: Допомога жителям околиць Чернігова. Загалом у межах програми Чернігівська область отримала 14 тонн допомоги.

Загалом допомогу вже отримали понад 25 тис жителів із 25 населених пунктів різних областей, проте її розподілення не зупиняється. У більшості громад, до яких волонтери намагаються «дотягнутися», і які були в тимчасовій окупації, люди залишилися без найнеобхіднішого, адже російські війська грабували магазини та масово мародерили. Водночас через зруйновані дороги та мости швидкість доставки необхідної допомоги у певні громади значно сповільнюється.

«Деякими зруйнованими майже вщент районами Чернігова та області ми будемо опікуватися постійно, – зазначає координаторка програми в Чернігівській області Наталія Куликова. – Там люди живуть під тимчасовим накриттям або переселились у вцілілі будинки, в яких проживають разом з іншими родинами».

Чому правозахисники взялися за впровадження гуманітарного напряму, розповідає виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко:

«Повномасштабна війна росії проти України спровокувала гуманітарну катастрофу в багатьох частинах країни. Тому навіть без попереднього досвіду такої роботи ми тимчасово взялися впроваджувати цей напрям. Це спосіб кризового реагування на ті виклики, які спільно всі маємо долати сьогодні. Окрім гуманітарного напряму нашої роботи, продовжуємо підтримувати й посилювати правовий. Значення своєчасної правової допомоги ще більше зросло в нинішніх умовах».

На фото: Волонтери розподіляють гуманітарну допомогу для жителів Рубіжного та Лисичанська Луганської області. Допомога також була доставлена для жителів Слов’янська Донецької. Загалом у межах програми на Донбас надійшло понад 18 тонн допомоги.

«Нам потрібно враховувати велику кількість факторів, які не залежать від нас.  Ситуація щодня змінюється. Руйнуються дороги, що ускладнює під’їзди до населених пунктів. Затримуються поставки продуктів. Той ресурс, на який сподіваємося, ми часто отримуємо в меншій кількості. Населені пункти, яким планували допомогти, опиняються в тимчасовій окупації. На все це потрібно реагувати оперативно та гнучко, і ми робимо все можливе, аби допомогти якомога більшій кількості людей», – зазначив програмний директор Мережі правового розвитку Віталій Охріменко.

 

Проєкт «Малі логістичні маршрути гуманітарної допомоги для малих громад, постраждалих від бойових дій» впроваджується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine.


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

Як побудувати ефективний діалог та стати інклюзивними радниками?

Влітку стартує п’ятий набір на курс “Навігатор Майбутнього”

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: можливості, реалії та досвід

Про гендерну рівність, важливість комунікації та її вплив розповіли під час форуму «Світ без обмежень»

Новий документальний відеоролик, присвячений жіночому лідерству в інклюзивному громадському активізму

На форумі «Світ без обмежень» обговорили надання соціальних і реабілітаційних послуг