Медійники на окупованій території стають одними з перших мішеней, – експерти

Воєнні злочини проти журналістів стали темою пресконференції, яка відбулась в Українському кризовому медіа-центрі. Представники професійної спільноти разом з правозахисниками обговорили, які втрати ...

52944433062_92d7600fec_c
Медійники на окупованій території стають одними з перших мішеней, – експерти

Виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова додала, що використання пропаганди для підтримки таких бойових дій і вкривання інформації про те, що насправді роблять тут російські війська, є новим видом воєнних злочинів, який не детально описаний у міжнародному гуманітарному праві.

«Це повинно бути включено в перелік визначення воєнного злочину, і за що має бути покарання, адже це призводить до смертей», – заявила вона.

Медійники на окупованій території стають одними з перших мішеней. На це звернув увагу керівник Департаменту документування воєнних злочинів Української Гельсінської спілка з прав людини Сергій Мовчан.

«Через це їм часто доводилося переховуватися у друзів, в різних локаціях, з острахом їздити по місту. Деякі з них навіть зараз з острахом повертаються до своїх домівок, які доекуповані. Але повертаються, і за це честь і хвала їм, тому що знаходячи в себе цю силу висвітлення і збору інформації, вони формують той доказовий блок, який ми матимемо у майбутньому», – сказав правозахисник.

Він також відмітив, що документатори громадських організацій спільно з журналістами досить часто складають хорошу синергію в тому, щоб зібрати ту інформацію, яка стосується ймовірних воєнних злочинів.

«Якщо говоримо взагалі про зниклих цивільних, яких було взято в заручники і насильницьке викрадено, то таких людей більше 4 тисяч», – повідомив в завершення Сергій Мовчан.

 

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Миколаївська громада завершила розробку стратегії розвитку та плану заходівз її реалізації

Упорядкована нормативно-правова база та інструменти участі — невід’ємні у процесі інтеграції ВПО

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія для психологічної підтримки дітей в укриттях

Суспільний запит на відповідальність за воєнні злочини: засади міжнародного права

«Разом ми – Шелтер»: на Київщині відремонтували заклад «Зоряний», де живуть вимушені переселенці

Що Україна вже зробила для вступу в ЄС: сфера довкілля та зміна клімату