Мандрівну виставку про порушення прав людини презентували у Сєвєродонецьку

25 липня о 16:00 у холі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації відбулася презентація мандрівної виставки про порушення прав цивільного населення на сході України «На Зламі». Перед ...

Додано:
anton_udovenko

DSC_0048 (1)
Мандрівну виставку про порушення прав людини презентували у Сєвєродонецьку

25 липня о 16:00 у холі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації відбулася презентація мандрівної виставки про порушення прав цивільного населення на сході України «На Зламі». Перед глядачами виставки постало 13 тем, пов’язаних з порушенням прав людини на сході України та з кардинальною зміною життя внаслідок конфлікту на Донбасі. Відкриттю передувала прес-конференція у кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець». Захід відвідали громадські активісти, переселенці, журналісти та жителі Сєвєродонецька.  

«На Зламі» – виставка з людським обличчям, яка поєднує особисті історії постраждалих разом з інфографікою, щоб продемонструвати зміни, які відбулися в житті українського суспільства після 2014 року. 13 зламів містять відверті свідчення людей, які пережили страх перед невизначеністю та війною, руйнування сімейних зв’язків, вимушену міграцію та життя у беззаконні. Глядач має змогу співставити інтерв’ю разом з даними, які ілюструють глибші процеси: атомізацію суспільства, маргіналізацію населення, правове свавілля у «ДНР/ЛНР», відсутність бачення реінтеграції.

 Виставка «На Зламі» – спільна ініціатива організацій учасників правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: Східноукраїнського центру громадських ініціатив, БФ «Восток СОС», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень», ГО «Громадський Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян» та кризового медіа-центру «Сіверський Донець».

 DSC_0021

Роботі над виставкою передувала тривала робота організацій Коаліції з документування порушень прав людини у Луганській та Донецькій областях. Сергій П’ятниця, координатор кризового медіа-центру «Сіверський Донець», відзначив, що документатори організацій-учасників намагалися одразу фіксувати усі правопорушення, щоб усіх злочинців притягнули до відповідальності.

«Проте, ми документували злочини не лише для судів, а й щоб розповісти про це широкому загалу: як ламається людська доля, як руйнуються родини, як люди залишаються без житла». 

Ну думку Наталії Каплун, документатора БФ «Восток СОС», «На Зламі» – не лише мистецький, а й комунікаційний проект, який апелює не лише до жителів Донецької та Луганської областей, а й до усіх людей, життя яких торкнулась війна.

«У виставці ми згадуємо 26 історій і усі вони про те, як людина проходила крізь злами та випробування. Спочатку від тривог і страху, і потім – до повної невизначеності. Більшість наших респондентів почали втрачати відчуття безпеки навесні 2014 року», – сказала Наталія Каплун.

«Злам, наче тектонічний розлом, поділив життя людей на період До та Після», – відзначив Антон Удовенко, співавтор ідеї виставки. «Проте, нам надзвичайно приємно, що люди намагаються проникнутися історіями постраждалих і проектують цей досвід на себе: “А що якби війна була у нас?”».  

 DSC_0055

 

DSC_0048 (1)

Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) спільно із Кризовим медіа-центром «Сіверський Донець» та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи