Малому бізнесу Доманівської ОТГ дали доступ до допорогових тендерних закупівель

За рекомендацією громадського моніторингу ХХV сесія Доманівської селищної ради 10 жовтня 2018 року затвердила Положення про здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із застосуванням ...

Додано:
frgn

89c41c97e43bbd4dc750ac400effd25f_1538045766
Малому бізнесу Доманівської ОТГ дали доступ до допорогових тендерних закупівель

За рекомендацією громадського моніторингу ХХV сесія Доманівської селищної ради 10 жовтня 2018 року затвердила Положення про здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із застосуванням електронної системи закупівель ProZorro. Аналогічний документ запропоновано до затвердження Мостівській ОТГ та Прибузькій ОТГ Доманівського району Миколаївської області.

Ці та інші результати адвокаційного моніторингового проекту нещодавно презентувала учасникам міжобласного семінару миколаївської і херсонської обласних коаліцій «За прозорі місцеві бюджети» Світлана Матвєєва – директор ГО «Фонд розвитку громади селища Доманьовка».

Протягом січня – березня 2018 році в рамках моніторингового дослідження проаналізовано витрачання коштів 8-ми бюджетними установами (Доманівська ЗОШ №2, відділ культури Доманівської РДА, Доманівська селищна рада, територіальний центр соц. обслуговування  Доманівської РДА, Доманівський НВК, Доманівський освітній центр, Доманівська центральна районна лікарня, відділ освіти селищної ради) 3-х ОТГ Доманівського району (Доманівської, Мостівській, Прибузької ОТГ  у 2017 році . Порівняно показники з даними сайту ProZorro.

13 квітня 2018 року за круглим столом з підприємцями та замовниками послуг обговорили його результати та проаналізували типові помилки, які допускаються згаданими бюджетними установами під час проведення закупівель за бюджетні кошти та обмежують конкуренцію. Реліз тут

13 червня 2018 року для представників громадськості та підприємців проведено Онлайн тренінг «Державні закупівлі за бюджетні кошти. Можливості контролю».

Учасники заходів для долання виявлених у моніторингу причин обмеження конкуренції при здійсненні державних закупівель рекомендували  ОМС району та ОТГ:

  • створити механізм контролю за належним виконанням вимог законодавства з питань публічних закупівель;
  • розширити доступ малого бізнесу до тендерів, затвердивши рішенням ради «Порядок проведення допорогових закупівель головних розпорядників бюджетних коштів» що розроблено Доманівською коаліцією.

На виконання рекомендацій дослідження  рішенням сесії Доманівської селищної ради від 10.10.2018 затверджено Порядок проведення допорогових закупівель. Аналогічний документ запропоновано до затвердження Мостівській ОТГ та Прибузькій ОТГ.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м Миколаєва» за матеріалами ГО «Фонд розвитку громади селища Доманівка

Проект ГО «Фонд розвитку громади селища Доманівка» на тему:«Не так прозоро, як хотілося б» реалізовано за сприяння ГО «Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень, при підтримці ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за кошти Національного фонду підтримки демократії (NED м. Вашингтон, США).

Метою проекту є підвищення рівня знань мешканців Миколаївської області про механізми поточного контролю використання бюджетних коштів та розвитку конкуренції серед постачальників товарів, робіт і послуг.


 

Останні публікації цього розділу:

Паліативна та хоспісна допомога в Україні. Майбутнє

Рецепти лікування ефективності місцевого самоврядування у Миколаєві

На Львівщині активісти громад шукали напрямки співпраці

Як відродити Донбас та повернути людей? Системний проект презентували в Києві

Посол Австралії в Україні відвідала жіночий клуб у віддаленому гірському районі

Проблеми з облаштуванням ЦНАПів на адмінмежі з окупованим Кримом