У російському полоні зник Максим Буткевич, координатор Проєкту “Без Кордонів”

Команда Проєкту “Без Кордонів” оприлюднила заяву про зникнення Максима Буткевича в російському полоні, закликаючи українську владу розслідувати цей злочин, а світову спільноту — продовжувати тиск ...

292261897_5234518863250656_3127054818273390869_n
У російському полоні зник Максим Буткевич, координатор Проєкту “Без Кордонів”

Команда Проєкту “Без Кордонів” оприлюднила заяву про зникнення Максима Буткевича в російському полоні, закликаючи українську владу розслідувати цей злочин, а світову спільноту — продовжувати тиск на росію для розшуку та звільнення Максима Буткевича й усіх ув’язнених українських військових та цивільних громадян.

Подаємо текст заяви повністю: 

Про місцеперебування координатора Проєкту «Без Кордонів» Максима Буткевича в російському полоні не відомо від кінця серпня. Він був етапований із СІЗО, і його адвокат Леонід Соловйов не отримує жодної відповіді на свої запити. Водночас листи від активістів, які були надіслані Максимові ще до етапу, повертаються з позначкою «переписка не положена». Усе це є черговим порушенням прав Максима Буткевича з моменту його взяття в полон у червні 2022 року.

Справа проти Максима Буткевича була сфабрикованою, у березні 2023 года його було засуджено до 13 років ув’язнення так званим «судом» так званої «ЛНР» за звінуваченнями в «жорстокому поводженні із цивільним населенням та застосуванні в збройному конфлікті заборонених методів». У серпні 2023 року апеляційний суд у Москві залишив вирок у силі, наразі адвокат подаватиме касаційну скаргу. «Він повністю невинна людина. Його потрібно або обміняти, або виправдати», — наголошує адвокат.

Проєкт «Без Кордонів» приєднується до цих вимог і нагадує, що насильницьке зникнення, так само, як позбавлення військовополоненого права на справедливий і регулярний суд є воєнним злочином із боку Росії. 

Ми закликаємо українську владу розслідувати цей злочин. Ми закликаємо світову спільноту продовжувати тиск на Російську Федерацію для розшуку та звільнення Максима Буткевича й усіх ув’язнених українських військових та цивільних громадян, а також посилювати санкції за порушення Росією міжнародного гуманітарного права та прав людини, зокрема — ввести персональні санкцій проти всіх, хто причетний до фабрикації справи проти Максима Буткевича.

Контакти: [email protected], команда Проєкту “Без Кордонів”

Фото: Проєкт “Без кордонів”


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

​Жіноче підприємництво на Кіровоградщині: нові можливості

Очільниця ГО «Сучасний Формат» представила економічні профілі громад Житомирщини

Ми боремося не тільки за території, а й за все українське

Психологічні тренінги для 60+ пройшли в соціально-культурному центрі "Подвір'я"

«Сили відновлення» — на Суспільному про відбудову деокупованих громад

Об’єднані заради майбутнього: Х Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку залучив 500 спікерів/ок по всій Україні