57% українців проти Донбасу з особливим статусом

Переважна більшість громадян України не підтримують надання Донбасу особливого статусу (56,4%), підтримують таку ідею близько чверті опитаних (23,8%), ще 19,8% респондентів не змогли визначитися з ...

Держава так і не розпочала відновлення зруйнованого житлового фонду у Донбасі
57% українців проти Донбасу з особливим статусом

Переважна більшість громадян України не підтримують надання Донбасу особливого статусу (56,4%), підтримують таку ідею близько чверті опитаних (23,8%), ще 19,8% респондентів не змогли визначитися з відповіддю на питання. Надання особливого статусу Донбасу не підтримують абсолютна більшість жителів Центрального та Західного регіонів, а також відносна більшість жителів Південного регіону та Донбасу (тієї частини, яка контролюється Україною). У Східному регіоні відносна більшість опитаних підтримують надання Донбасу особливого статусу.

Ідею проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до взяття їх під контроль українською владою не підтримує абсолютна більшість населення України (52,5%), підтримують таку ідею 31,2% опитаних, решта – не змогли визначитися з відповіддю на питання. Не підтримують цю ідею абсолютна більшість опитаних у Центральному та Західному регіонах, та відносна більшість – у Східному регіоні та на Донбасі. У Південному регіоні частки респондентів, які підтримують (31,2%) та не підтримують (33,5%) цю ідею статистично значуще не відрізняються.

Відносна більшість опитаних не підтримують амністію для всіх учасників сепаратистських рухів, які не вчинили тяжких злочинів (42,3%), підтримують таку ідею 31,2% респондентів, решта – не змогли визначитися з відповіддю на питання. Не підтримують таку ідею абсолютна більшість жителів Західного регіону та відносна більшість жителів Центрального регіону. Підтримують таку ідею відносна більшість опитаних на Півдні та Донбасі. У Східному регіоні частки респондентів, які підтримують (36,7%) та не підтримують (36,5%) цю ідею статистично значуще не відрізняються.

Відносна більшість населення України підтримують припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною та територіями ДНР і ЛНР (включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями (45,9%) та позбавлення українського громадянства громадян України, які підтримали російську агресію проти України, анексію Криму, сепаратистські рухи на Сході і Півдні (45,5%). Не підтримують ці ідеї близько третини опитаних (33,3% та 34,0%, відповідно). Ці ідеї підтримують абсолютна більшість опитаних у Центральному та Західному регіонах та не підтримують абсолютна чи відносна більшість у решті регіонів.

Відносна більшість опитаних (35,9%) негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. Позитивно оцінюють ці результати 16,6% респондентів, а нейтрально – 24,3%. 10,0% опитаних нічого не знають про ці домовленості, а 13,1% респондентів не змогли визначитися з відповіддю на питання. Негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей відносна більшість опитаних у всіх регіонах України.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 30 березня 2016 року. Було опитано 2018  респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Джерело: Центр Разумкова.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне