Майже 12 тисяч дорослих та дітей отримали соціальні послуги від Партнерства “Кожній дитині”

В Україні завершився проєкт "Родина і громада: адаптація – інтеграція – розвиток", за підсумками якого 11 тисяч 980 дорослих і дітей отримали соціально-психологічну підтримку у Хмельницькій, ...

2 (2)
Майже 12 тисяч дорослих та дітей отримали соціальні послуги від Партнерства “Кожній дитині”

В Україні завершився проєкт “Родина і громада: адаптація – інтеграція – розвиток”, за підсумками якого 11 тисяч 980 дорослих і дітей отримали соціально-психологічну підтримку у Хмельницькій, Івано-Франківській та Харківській областях.

Йдеться про родини, які постраждали від війни. Проєкт впроваджувався міжнародною благодійною організацією Партнерство “Кожній дитині” за підтримки Plan International та Disasters Emergency Committee. Він тривав з 1 вересня 2022 року по 29 лютого 2024-го у 15-ти громадах Хмельниччини, Івано-Франківщини та Харківщини. 

247 постраждалих від війни сімей отримали благодійну фінансову допомогу на лікування, ремонти, закупівлю побутової техніки, меблів та оренду житла. У Хмельницькій та Івано-Франківській області встановили два дитячих майданчики. Також створили сім дитячих просторів для проведення групової та індивідуальної роботи. Щоб легше й швидше адаптувати й інтегрувати родини ВПО у громадах, фахівці проводили майстер-класи, тренінги, різноманітні акції, ігротерапію, арт-терапію та організовували табори. Загалом було 332 таких заходи.Із сім’ями працювали соціальні працівники, фахівці із соціальної роботи, психологи, юристи, логопеди, дефектолог та реабілітолог.

“Я не сподівалась отримати таку всебічну та суттєву підтримку у громаді. Я бачу, що мої онуки потрібні не лише мені й мають майбутнє у своїй громаді”, – розповідає Ніна, яка виховує трьох онуків у Харківській області.

“Мені не вистачає слів, щоб висловити вдячність за надану допомогу для лікування сина. Ваша допомога дуже важлива!”, “Хочеться подякувати за вміння слухати, розуміти і вникати в ситуацію”, – так відгукуються про роботу фахівців родини ВПО. 

Завдяки проєкту, вдалось застосувати комплексний підхід до роботи з дітьми та сім’ями.

“Ми поєднали матеріально-грошову допомогу із соціальними, психологічними, юридичними, реабілітаційними послугами . Допомогли успішно інтегрувати сім’ї ВПО у приймаючі громади, згуртували та підвищили довіру отримувачів послуг. Зокрема завдяки  відкритим просторам, кімнатам психологічного розвантаження, які і надалі функціонуватимуть у пілотних громадах”, – підсумовує досягнення проєкту Ольга Павлик, його координаторка.

Також у межах проєкту проводили підготовку фахівців: 339 керівників та спеціалістів із соціальної роботи підвищили компетенцію завдяки тренінгам. Ще проєкт профінансував роботу 43 спеціалістів, які надають соціально-психологічні послуги дітям у родинам у громадах. 85% спеціалістів залишаються працювати там за рахунок місцевих бюджетів.

За описом цей проєкт не був унікальним. Але ми зробили його таким. Унікально – це те, яка кількість персоналу залишилася працювати на місцях. У Харковській області  – 95%, в Івано-Франківській – 90%. І такого результату вдалося досягти лише за рік. Спеціалісти і громада побачили, як це ефективно. Цього вдалося досягнути і завдяки нашим тренінгам для фахівців – вони усвідомили цінність одне одного, навчилися працювати у команді. Ще ми  інтегрували наші послуги у місцеву систему соціального захисту, забезпечуючи її сталість”говорить Василина Дибайло, директорка міжнародної благодійної організації Партнерство “Кожній дитині”.

З-поміж здобутків проєкту Василина Дибайло називає і запровадження  послуги щодо  догляду вдома для дітей з інвалідністю. Й те, що допомога, надана  в рамках проєкту, була адресною. Переміщені сімʼї альтернативного догляду (прийомні сімї, дитячі будинки сімейного типу, сімї опікунів) були забезпечені саме тим, чого вони потребують. Для них закуповувалися потрібні меблі, фінансувалася заміна вікон тощо.

Більше про проєкт можете дізнатись тут.


Тематика публікації:               

Останні публікації цього розділу:

Українсько-канадська команда eQualitie запустила супутниковий телеканал eQtv про кібербезпеку та технології

Канадсько-українська фундація продовжує грантову підтримку проєкту «Рука допомоги Україні»

Як державні та приватні ініціативи допомагають ветеранам та ветеранкам війни повернутися до мирного життя

Травмо-інформована комунікація: новий стандарт для HR-фахівців у роботі з ветеранами

Військові провели урок «Захист України» для десятикласників Житомира

Завершився тримісячний курс Центру АХАЛАР — "Навігатор майбутнього"