Консультації для людей з клінічно вилікуваним туберкульозом та людей з безсимптомним ВІЛ — у разі отримання повістки

Люди, які мають у минулому клінічно вилікуваний туберкульоз та люди, які живуть з безсимптомним ВІЛ, тепер можуть отримати повістки до лав ЗСУУ зв’язку із прийняттям Наказу Міністерства оборони ...

Додано:
Iryna_Solovei

віл
Консультації для людей з клінічно вилікуваним туберкульозом та людей з безсимптомним ВІЛ — у разі отримання повістки

Люди, які мають у минулому клінічно вилікуваний туберкульоз та люди, які живуть з безсимптомним ВІЛ, тепер можуть отримати повістки до лав ЗСУ

У зв’язку із прийняттям Наказу Міністерства оборони України № 490 від 18.08.2023р., яким були внесені зміни до “Положення про військово-лікарську експертизу в Збройний силах України” було розширено перелік осіб, що підлягають мобілізації. З відповідними змінами можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1467-23#Text. Юристка Гарячої лінії з питань туберкульозу та ВІЛ/СНІД підготувала інформацію та контакти, куди звертатися в разі потреби. 

Що робити людині, яка живе з ВІЛ, якщо її призивають?

Якщо людина почувається добре і хоче служити:

Якщо людина має бажання служити, варто одразу повідомити військово-лікарську комісію (ВЛК) про свої хвороби та надати підтверджуючі довідки. Після огляду ВЛК – у разі, якщо людина за станом здоров’я визнана обмежено придатною – її можуть мобілізувати. В такому випадку підписується пакет документів у ТЦК та СП (територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки) на мобілізацію і військовозобов’язаний направляється на навчання та закріплюється за визначеною військовою частиною.

Якщо ж людина має проблеми зі здоров’ям:

У разі, якщо був виклик за повісткою, перед походом до ТЦК та СП необхідно підготуватись: взяти медичні довідки від профільних лікарів з дійсним станом вашого здоров’я.

ТЦК та СП буде направляти на проходження ВЛК, де потрібно буде надати отримані медичні довідки із зазначенням дійсного стану здоров’я. ВЛК буде приймати рішення на основі нового Наказу Міноборони № 490 від 18.08.2023р. Якщо вас буде визнано обмежено-придатним – вас можуть мобілізувати. Якщо ви будете визнані тимчасового непридатними або непридатними, вас не мобілізують.

Що робити людині, яка в минулому вилікувала туберкульоз, якщо її призивають до ЗСУ?

Якщо за станом здоров’я людина обмежено придатна до військової служби – її мають право мобілізувати.

Відстрочити  мобілізацію можливо за умови наявності інших підстав для відстрочки від мобілізації згідно статті 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Де можна отримати безкоштовну консультацію з цього питання?

– Гаряча лінія з питань ВІЛ/ТБ: 0 800 500 451; 0 800 50 30 80 (сайт: https://helpme.com.ua/)

– Гаряча лінія безоплатної правової допомоги:  0 800 213 103 (сайт: https://legalaid.gov.ua/tsentry/koordynatsijnyj-tsentr/)

– Українська Гельсінська спілка з прав людини (контакти приймалень по Україні https://www.google.ru/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiwv-uXl5GBAxX7JhAIHVCoAj4QjBB6BAgSEAE&url=https%3A%2F%2Fwww.helsinki.org.ua%2Factivities%2Fhromadski-pryjmalni%2F&usg=AOvVaw3_OgZgdAlo-HJc2p-NvIR1&opi=89978449)


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області

В Україні анонсували проєкт зі сприяння рівності у професійній освіті