Лист на підтримку правозахисниці із Запоріжжя направлено до ООН

Громадська організація  «Народний Захист» зробила заяву про перешкоджання своїй діяльності та переслідування очільниці організації. І висловлює протест проти протиправних дій голови Запорізької ОДА ...

заболотна
Лист на підтримку правозахисниці із Запоріжжя направлено до ООН

Громадська організація  «Народний Захист» зробила заяву про перешкоджання своїй діяльності та переслідування очільниці організації. І висловлює протест проти протиправних дій голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля і заступника керівника Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації Олександра Зубченка.

ГО «Народний Захист» стверджує, що  системно, в порушення діючого законодавства, представники влади здійснюють дії, направлені на перешкоджання громадській діяльності громадської організації; дискредитують і організовують переслідування Голови Правління ГО «Народний Захист» Наталії Заболотної.

З 2010 року проводить освітню, просвітницьку, консалтингову, моніторингову та адвокасі діяльність з означених вище питань. В 2016 році визнана антикорупціонером року в номінації «супротивник системи» за версією Трансперенсі Інтернешнл України та ГО «Родин Героїв Небесної Сотні». Про неї DW знімає сюжети в рубриці «Локальний Герой». Вона очолювала Громадську Раду при Запорізькій ОДА, відзначена Грамотами і Подяками облдержадміністрації. Має бездоганну репутацію. За результатами її досліджень і розслідувань НАЗК провело повну перевірку декларації пана Бриля, виявивши там серйозні невідповідності, розслідуванням яких зараз займається НАБУ.

“На нашу думку, все це робиться через помсту  Наталії Заболотній і всій організації за правозахисну діяльність (ООН прирівнює громадських діячів що викривають   і оприлюднюють факти корупції до правозахисників), викриття ВІП-корупційних схем в області і запобігання неефективному і нецільовому використанню коштів обласного бюджету. Саме ці кошти мали б слугувати не тільки незаконному збагаченню окремих осіб, а і фінансовоій стимуляції співробітників як органу державної влади, так і керованих громадських об’єднань.

Неприпустимо незнання керівництвом області  азів антикорупційного законодавства, законодавчих вимог до відкритості органів публічної влади, Конституційних прав громадян і вимог Міжнародного законодавства. Ще більш ганебним є порушення цих прав особами з президентської вертикалі, що має гарантувати додержання цих прав.

Так стаття 21 ЗУ Про запобігання корупції надає громадськості право займатись антикорупційною діяльність; стаття 38  Конституції України «Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами»; п. 2 ст. 34 Конституції – Право на свободу думки і слова, світогляду і віросповідання. Стаття 13 Конвенції ООН проти корупції, ратифікованою Україною 18.10.2006 року  передбачає залучення владою широкої громадськості до запобігання корупції та боротьби з нею; посилення прозорості органів публічної влади, поширення інформації про корупцію і вироблення неприйняття корупції в суспільстві.

І тільки в Запорізькій області за належне виконання цих вимог цькують і переслідують. Про залучення громадськості до процесів запобігання корупції і відкритості влади мова взагалі не йде”, – йдеться у заяві.

Голова Запорізької ОДА скаржиться донорам на правозахисницю

Нещодавно ГО стало відомо що впродовж 2017-2018 років пан Бриль надсилав листи на адреси партнерів і донорів ГО «Народний Захист» з метою припинення фінансової та організаційної підтримки правозахисної громадської організації «Народний Захист» і Наталії Заболотної зокрема.

“Так, 13.03.2018 вих.№ 08-44/0890 за його підписом як голови Запорізької ОДА направлено на адресу Директора Центру демократії та верховенства права Тараса Шевченко. 20.07.2018 вих.№08-33/2025 – на ім’я Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Данії в Україні п.Рубену Медсену. 20.07.2018 вих.№08-33/2026 на адресу Координатора Програми розвитку ООН в Україна п.Нілу Вокеру тощо. В усіх листах надається недостовірна інформація про ніби то антиукраїнську і деструктивну діяльність Наталії Заболотної, на підтвердження чого надаються вибіркові критичні коментарі пані Заболотної з мережі Фейсбук, що стосується переважно Костянтина Бриля”.

Законна діяльність жодного громадського діяча, правозахисник і жодної громадської організації в Україні не може бути протиправно обмежно.

Лист громадськості на адресу Президента України та Спеціального доповідача по ситуації з захисниками прав людини в ООН на підтримку правозахисниці 

 

 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Громадський активізм та ставлення до реформ: суспільна думка в Україні

Гарантії для жінок, які мають дітей, в сфері трудових правовідносин

Опитування щодо забезпечення охорони громадського порядку у громаді

В Україні відкрито перший навчальний онлайн-спецпроект «Угода про асоціацію Україна-ЄС»

Стартує проект щодо захисту активістів

«Муніципальна няня»: про компенсацію, деталі та умови