Лише 26,4% жінок, які зазнали сексуального насильства, повідомили про це відповідні служби

Про це свідчать результати дослідження факторів, асоційованих із випадками сексуального насильства, на територіях сходу України, що охоплені збройним конфліктом.Нещодавно у науковому журналі BMC ...

Додано:
healthrightorgua

183317348_2476805539131917_3580027503979465375_n
Лише 26,4% жінок, які зазнали сексуального насильства, повідомили про це відповідні служби

Про це свідчать результати дослідження факторів, асоційованих із випадками сексуального насильства, на територіях сходу України, що охоплені збройним конфліктом.

Нещодавно у науковому журналі BMC Public Health опублікували дослідження, яке проводили науковці Школи глобальної охорони громадського здоров’я Нью-Йоркського університету, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», міжнародної організації HealthRight International (Право на здоров’я) та її представництва в Україні.

Фахівці проаналізували дані щодо постраждалих від гендерно зумовленого насильства, які отримали в результаті роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, в рамках проєкту, який виконувала МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та Посольства Великої Британії в Україні.

Результати дослідження свідчать:

  1. Загалом, 2,6% постраждалих від гендерно зумовленого насильства (n = 220) заявили про те, що зазнали сексуального насильства: 12,7% стали жертвами зґвалтування та 87,3% інших форм сексуального насильства.
  2. Ймовірність пережити сексуальне насильство є вищою серед вимушених переселенок, ніж серед місцевих мешканок – 3,1% проти 2,1%.
  3. Диспропорційна кількість студенток – 10,5% – та безробітних жінок – 9,6% – зазнали сексуального насильства.
  4. 61,4% випадків сексуального насильства не були проявами домашнього насильства – тобто скоєні чоловіками, які не перебували в інтимних стосунках і не були знайомі з потерпілими.
  5. 99,1% кривдників були чоловіками, які діяли одноосібно (90,5%). Понад половину випадків сексуального насильства скоїли чоловіки віком 26-40 років.
  6. Лише 26,4% жінок, які зазнали сексуального насильства, повідомили про це перед зверненням до мобільних бригад. 50,0% потерпілих, які повідомили про випадки насильства, звернулися до поліції.

Це дослідження є одним з перших аналізів факторів, асоційованих із сексуальним насильством щодо жінок, які перебувають у зоні збройного конфлікту на сході Україні. Попри нещодавнє введення кримінальної відповідальності за вчинення домашнього насильства в Україні, необхідно вжити додаткових і невідкладних заходів щодо запобігання насильству над жінками у регіонах, що постраждали від конфлікту.

На думку авторів дослідження, чотири стратегії запобігання гендерно зумовленого насильства можуть бути втілені та масштабовані в умовах цього конфлікту:

  • посилення юридичних наслідків для тих, хто вчиняє сексуальне насильство, зокрема у випадках зґвалтування в шлюбі;
  • посилення залучення громади;
  • підвищення обізнаності щодо ресурсів та послуг, які доступні потерпілим від сексуального насильства;
  • збільшення доступності анонімних та конфіденційних послуг для забезпечення належного захисту постраждалих.

Деякі з цих механізмів могли б бути ефективними в Україні, зокрема щодо надання послуг, спеціально розроблених для жінок зі статусом ВПО, та з урахуванням вразливих точок, виявлених під час цього дослідження.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Фінансування доріг у громадах: третій випуск онлайн-платформи для місцевого самоврядування «Територія громади: чесно та експертно»

Онлайн-курс "Ресурсоефективне та чисте виробництво"

Про законопроект «Про особливості стимулювання регіонального розвитку» №5649 від 10.06.2021

З якими порушеннями прав найчастіше стикаються представники ключових груп щодо ВІЛ та ТБ: результати впровадження REAct

Чернігівські поліцейські посилюють спроможність вирішувати безпекові проблеми в громадах

Благодійний забіг DobroRun знову пройде в Україні та світі