Львів видав перший Огляд про досягнення Цілей сталого розвитку

Львів став першим містом в Україні, в якому підготували локальний Огляд про досягнення Цілей сталого розвитку (Voluntary Local Review) та долучився до переліку 33 міст світу, які декларують свій ...

Voluntary-Local-Review-Lviv_FB
Львів видав перший Огляд про досягнення Цілей сталого розвитку

Львів став першим містом в Україні, в якому підготували локальний Огляд про досягнення Цілей сталого розвитку (Voluntary Local Review) та долучився до переліку 33 міст світу, які декларують свій внесок

Огляд містить результати аналізу тенденцій розвитку Львівської громади до початку повномасштабного вторгнення росії та опісля за 17 цілями, які охоплюють усі сфери життя – здоров’я, освіту, екологію, економічний розвиток тощо. Важливим є те, що Огляд не тільки підсумовує здобутки на шляху до досягнення цілей на місцевому рівні, але й надає бачення напрямів подальшого розвитку Львова навіть в умовах війни та після перемоги. Так, наприклад, завдяки сталій підтримці галузі охорони здоров’я, місто має кращі показники, аніж в середньому по Україні щодо зменшення дитячої смертності, зниження рівня захворюваності на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз, а також зменшення смертності від цереброваскулярних хвороб. Це демонструє існуючі позитивні тенденції у напрямі досягнення Цілі 3: Міцне здоров’я та благополуччя. 

Львів прагне забезпечити сталий розвиток, спрямований на покращення якості життя кожного члена громади. Підготовлений Огляд є результатом спільної роботи команди Інституту міста разом із департаментами та управліннями ЛМР та іншими зацікавленими установами. Завдяки Добровільному Огляду Львів має можливість і надалі комплексно оцінювати тенденції сталого розвитку міста та систематично відстежувати свій прогрес у досягненні  Цілей сталого розвитку. Це дозволить місцевим органам влади, бізнесу та громадському сектору глибше розуміти сильні та слабкі сторони розвитку міста та виокремлювати пріоритетні напрями для подальшої роботи. 

“Близько 6 місяців ми з командою Інституту міста локалізовували Цілі сталого розвитку до контексту Львівської громади, аналізували втілені проєкти та визначали пріоритети для діяльності міста, щоб досягти ЦСР до 2030 року. Результатом роботи став перший в Україні Огляд, який дозволить Львову налагодити якісну комунікацію з іншими містами світу, щоб об’єднати зусилля для досягнення Адженди 2030. Ми прагнемо задати тон іншим українським містам та раді ділитися досвідом, щоб інтегровувати українські громади до міжнародного діалогу» – наголошує Максим Терлецький, в. о. директора КУ Інститут міста.

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що попри російське вторгнення в Україну Львів відзначився значною відданістю сталому розвитку: «Порядок денний сталого розвитку залишається надзвичайно важливим методом мобілізації громад, який допоможе відбудувати кращі та стійкіші муніципалітети. Лідерство Львова у складному та невизначеному середовищі поміж усіх векторів розвитку допомагає йому досягти інклюзивного та сталого економічного зростання, яке сприяє створенню гідних робочих місць».

Ознайомитися з україномовним та англомовним Оглядом можна за посиланням. 

Довідка: 

У 2015 році країни-члени Організації Об’єднаних Націй визначили 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР), які мають на меті забезпечити гідне життя людини у безпечному та екологічному світі. Цілі сталого розвитку універсальні для всіх країн світу, і кожна держава світу зобов’язується їх виконувати. Досягнення цілей є можливим за умови консолідації всіх складових суспільства: влади, приватного сектору та громадянського суспільства. Залученість кожного – активних громадян, бізнесу, громадських організацій і МІСТ – є запорукою сталого розвитку громади. Ознайомитися із 17 Цілями сталого розвитку ООН можна за посиланням.


Тематика публікації:                              

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»