Літо громадської активності та співпраці на Запоріжжі

Протягом двох місяців в об’єднаних територіальних громадах Запорізької області тривають заходи проекту «Зміцнення демократичного врядування»: діалогові зустрічі, тренінги, форуми, громадські ...

Додано:
ГО “СТЕП”

Фестиваль міста в Приморську. Фото - ГО "Приморськ 24/7"
Літо громадської активності та співпраці на Запоріжжі

Протягом двох місяців в об’єднаних територіальних громадах Запорізької області тривають заходи проекту «Зміцнення демократичного врядування»: діалогові зустрічі, тренінги, форуми, громадські обговорення. Проводять їх громадські організації у співпраці з органами місцевого самоврядування – для деяких з них це перший досвід розробки й впровадження власних ініціатив.

Ідеї напрацювали ще взимку під час тренінгів проекту «Зміцнення демократичного врядування». Тоді у навчанні брали участь представники десяти громад Запорізької області. У березні вісім команд подали пропозиції власних проектів – шість з них у підсумку отримали схвалення експертів та мікрофінансування від фонду NED. Відтак на сьогодні свої ініціативи реалізують активні мешканці Гуляйпільської, Комиш-Зорянської, Остриківської, Приморської, Чернігівської та Широківської ОТГ.

Тематика проектів різноманітна: робота з молоддю, підвищення активності населення, залучення мешканців до прийняття місцевих рішень, популяризація сервісів електронної демократії. Пріоритетні напрями учасники обирали самостійно, намагаючись максимально врахувати місцевий контекст. Допомагали їм в цьому експерти проекту «Зміцнення демократичного врядування». 

Більше про учасників проекту та їхні ініціативи можна дізнатись у виданні «Співпраця заради розвитку», підготовленому командою Запорізької ГО «СТЕП».

Проекти, які мотивують громаду

Воркшоп з активістами села Білоцерківка Комиш-Зорянської ОТГ

Воркшоп з активістами села Білоцерківка Комиш-Зорянської ОТГ

Основна діяльність вже завершена в більшості ОТГ. Загалом це понад 40 заходів, проведених з початку літа, причому третина з них – поза межами адміністративних центрів громад. Такий проект, наприклад, реалізовано в Комиш-Зорянській громаді: тут у чотирьох найбільших віддалених селах відбулись тренінги з громадської активності. Очікується, що навчання спонукатиме сільських мешканців до створення ініціативних груп та безпосередньої участі у вирішенні місцевих питань. У Широківській ОТГ також проведено серію заходів у семи селах – це воркшопи для школярів і молоді, а також молодіжний форум, напрацювання якого будуть використані для розробки місцевої програми розвитку молодіжного руху.

Цікава історія проекту Остриківської громади. Тут активні мешканці вирішили створити координаційний орган при сільській раді – Раду співпраці. Для цього спочатку передбачалось провести кілька тренінгів у Остриківці, а одразу після них – організаційне засідання та установчі збори. Проте по завершенню навчання учасниці майбутньої Ради співпраці вирішили провести додаткові заходи в інших селах. Команда проекту цю ідею підтримала, тож упродовж липня робочі зустрічі відбулись ще в п’яти населених пунктах громади.

Тренінг з написання проектів у смт. Чернігівка

Тренінг з написання проектів у смт. Чернігівка

Продуктивно попрацювали активісти ГО «Платформа розвитку “Діалог. Дія. Добробут”» та «Інтеграція та розвиток» – обидві були зареєстровані навесні цього року. Завдяки першій, у Чернігівській ОТГ сформовано громадський актив для впровадження бюджету участі, понад 50 осіб пройшли базове навчання з написання проектів, готуються перші заявки. У свою чергу гуляйпільська ГО «Інтеграція та розвиток» провела в своєму місті серію діалогових зустрічей за участі активної громадськості та представників міської ради – усі заходи відбулись на базі нещодавно створеного хабу «Територія свободи». Засновниці хабу сподіваються, що він стане для гуляйпільців вільним простором спілкування та взаємодії.

Серед інших проектів – навчання для молодіжних радників Комиш-Зорянської ОТГ, серія інформаційних зустрічей та воркшопів для людей третього віку в Широківській ОТГ,  а також Фестиваль міста, проведений ГО «Приморськ 24/7» у співпраці з Приморською міською радою. Під час останнього активісти збирали пропозиції мешканців щодо розвитку міського парку.

Спільна мета всіх ініціатив – налагодження співпраці між громадськими активістами та органами місцевого самоврядування, а також залучення мешканців до розвитку своїх громад. Це загальний контекст проекту «Зміцнення демократичного врядування», що впроваджується Запорізькою ГО «СТЕП» за фінансування NED.

Більше того: як показують дані опитування та фокус-груп, проведених у ході проекту, недостатня участь насе­лення в процесах розвитку громади є одним з пріоритетних завдань, що потребують сьогодні вирішення в ОТГ за сприяння активної громадськості та НУО. Серед інших проблем учасники опитування найчастіше зазначали такі: від­сутність просторів для самореалі­зації дітей та молоді, налагодження комунікації в громаді, підви­щення громадянської свідомості та правової обізнаності. З повним звітом можна ознайомитись за посиланням.

Інна Стащук, менеджерка проекту
Фото авторки. Чільне фото надане ГО “Приморськ 24/7″


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи