Культурна спадщина України у Вікіпедії: нагороджено переможців конкурсу статей

25 квітня Вікіпедія відзначила переможців конкурсу статей, присвячених культурним пам’яткам України. Конкурс тривав місяць (з 7 березня по 5 квітня), і за цей час 98 авторів створили 265 статей. ...

Wikimedia Ukraine
Культурна спадщина України у Вікіпедії: нагороджено переможців конкурсу статей

25 квітня Вікіпедія відзначила переможців конкурсу статей, присвячених культурним пам’яткам України. Конкурс тривав місяць (з 7 березня по 5 квітня), і за цей час 98 авторів створили 265 статей.

«Проведення конкурсів у Вікіпедії дозволяє заохотити її вже активних дописувачів, а також людей, які раніше до того не створювали статей, до написання матеріалу для Вікіпедії. Ми також проводимо фотоконкурс “Вікі любить пам’ятки”, який уже зібрав для вікіпроектів понад 100 тисяч фотографій пам’яток культурної спадщини України. З них можна створити найповніший каталог національного культурного спадку. Однак існує потреба в якісних статтях, — зазначає виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків. — Такі конкурси статей — чудовий спосіб і отримати статті, і нагадати українцям про їхній культурний спадок».

Віце-прем’єр-міністр — Міністр культури В’ячеслав Кириленко на церемонії нагородження переможців конкурсу запевнив, що популяризація української спадщини є державним пріоритетом, і поширювати знання про українське культурне надбання необхідно і за допомогою сучасних інформаційних технологій. «Так ми донесемо інформацію про українську культуру і до наших співгромадян, і до глобальної аудиторії», — вважає Віце-прем’єр. Він також зазначив, що наступний проект, який міністерство хотіло б ініціювати та підтримати буде конкурс «Пам’ятки українського Криму». «Під такою робочою назвою ми будемо закликати створювати статті в українській Вікіпедії про пам’ятки та додавати фотографії пам’яток, які знаходяться у Криму», — сказав В’ячеслав Кириленко.

Переможець визначався не за кількістю сторінок чи байтів, при оцінюванні статей члени журі брали до уваги і якісні показники для кожної окремої статті конкурсанта: повноту статті, кількість джерел тощо.

Конкурс тривав чотири тижні, у кожному з яких визначалися проміжні, «тижневі» результати. Також організатори відзначили найбільш активних дописувачів. П’ятірка головних переможців конкурсу:

Аліна Возна (м. Хмельницький) – 1-е місце

Любов Качор (м. Львів) – 2-е місце

Олексій Женчук (м. Київ) – 3-є місце

Тарас Рикмас (м. Львів) – 4-е місце

Олег Крепосняк (м. Одеса) – 5-е місце

Найбільша зі створених статей — «Церква Воздвиження Чесного Животворного Хреста (Городилів)», її автор — Taрaс Рикмас. Цей користувач відзначився ще й тим, що написав найбільше статей — аж п’ятдесят одну: окрім статті про церкву у Городилові, Вікіпедія поповнилася півсотнею статей про будинки-пам’ятки у Львові.

Переможець конкурсу Аліна Возна створила 39 статей, написавши про пам’ятки і в Мукачевому, і в Рівному, і в інших містах. Найбільша зі створених — стаття «Реформатська церква (Вишково)». Дописувачка також створила статтю «Успенська церква (Сильченкове)», фотографія якої була завантажена у рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» і не використовувалася (як і тисячі інших!) у статтях.

Церемонія нагородження відбулася у виставковій залі «Хлібня» у Софії Київській. По її завершенні учасники долучилися до висаджування нових дерев на території заповідника. Це було приурочено до Міжнародного дня Землі, який відзначається щороку 22 квітня.

Джерело : Wikimedia Ukraine


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Програма "Рятуємо разом": допоможи родинам з Херсонщини

Безоплатна допомога людям, які пережили сексуальне насильство, від благодійного фонду «Сильні»

Чи існують ризики усунення “незручних” мерів через законодавчі зміни: думка експертів

Як отримати компенсацію за зруйноване/пошкоджене житло під час воєнних дій?

МОН: Онлайн-платформа для науковців, підприємців та інноваторів запускає бізнесовий супровід внутрішньо переміщених осіб

У Запоріжжі запрацювала гаряча лінія для постраждалих від війни в Україні