Куди звертатися ВІЛ-позитивним жінкам за захистом своїх прав та інтересів

Благодійна організація «Позитивні жінки» з 1 березня розпочала проект, який спрямований на розбудову спільноти ВІЛ-позитивних жінок у регіонах, на захист прав, та на розвиток жінок-лідерок, які ...

Додано:
PositiveWomen

Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ
Куди звертатися ВІЛ-позитивним жінкам за захистом своїх прав та інтересів

Благодійна організація «Позитивні жінки» з 1 березня розпочала проект, який спрямований на розбудову спільноти ВІЛ-позитивних жінок у регіонах, на захист прав, та на розвиток жінок-лідерок, які впливатимуть на політики та стратегії у сфері ВІЛ.

Області, у яких реалізовуватиметься діяльність: м. Київ, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Херсонська.

Жінки є більш вразливими до інфікування ВІЛ, в силу різних чинників, як фізіологічних, так і психологічних. Поширенню ВІЛ серед жінок також сприяє насильство. Жінки також в меншій мірі, ніж чоловіки, готові захищати свої права.

В рамках діючого проекту БО «Позитивні жінки» створить платформу, яка буде доступна з будь-якого мобільного телефону, який має вихід в мережу Інтернет, та на якій у випадку порушення прав ВІЛ-позитивна жінка – зі столиці чи віддаленого села, заповнить анкету та отримає відповідну консультаційну або правову допомогу. І не важливо, де і ким ці права порушені – чи то в медичному закладі, чи у соціальній агенції, чи у дитячому садочку під час оформлення дитини, тощо.

Платформа працюватиме вже з середини квітня і співпрацюватиме із правозахисними організаціями – зокрема з Українською Гельсінською спілкою з прав людини – для проведення відповідного та належного супроводу випадків. За результатами звернень буде зроблено моніторинг дотримання прав людини, і у грудні звіт (без використання особистих даних) буде представлений до офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, уповноваженій з гендерних питань Кабінету Міністрів України та профільним Міністерствам.

Проектом також передбачено:

- Розбудова мережі представництв спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України – у 10 вищевказаних регіонах працюватимуть наші представниці, які допомагатимуть ВІЛ-позитивним жінкам у вирішенні їх проблем, в тому числі у захисті прав.

- Розробка та реалізація адвокаційних заходів для запобігання стигми та дискримінації жінок, які живуть з ВІЛ. Ми визначили наступні необхідні послуги для ВІЛ-позитивних жінок, які мають бути включені в перелік послуг, отримання яких гарантує держава:

1) Цитологія;

2) Мамографія;

3) Доступ до всіх видів контрацепції та переривання вагітності;

4) Допоміжні репродуктивні технології, зокрема екстракорпоральне запліднення;

5) Замісну гормональну терапію для ВІЛ-позитивних жінок 45+;

6) Профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ відповідно до останніх протоколів ВООЗ.

- Навчання та надання технічної допомоги лідеркам спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України для підвищення рівня їх компетенції у питаннях представництва інтересів, співпраці з владою, менеджменту, лідерства, якості послуг тощо. Це і тренінги, і наставництво, і технічна допомога для тих, хто хоче змінювати політики щодо ВІЛ-позитивних жінок у своїх регіонах та національному рівні.

- Подолання правових бар‘єрів та проблем спільноти жінок, які живуть з ВІЛ. Найперше, це внесення змін до нормативних документів, зокрема положень, які ускладнюють або унеможливлюють доступ ВІЛ-позитивних жінок до послуг перебування у Кризових центрах для жінок, державних центрах матері та дитини; також забезпечення доступу послуг штучного запліднення для жінок, які живуть з ВІЛ, через внесення змін до нормативних документів.

Тож якщо ви маєте знайомих або близьких людей, які живуть з ВІЛ, або мають таких у родині, чи співпрацюєте з організацією, яка опікується проблемами ВІЛ-позитивних людей – просимо поширити цю інформацію.

За більш детальною інформацією можна звернутися до PR-менеджерки проекту «Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ», Аліни Ярославської: [email protected].


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Донати у краудфандингу - все що потрібно знати

Creative Spark Poltava успішно розпочинає третій рік роботи

У львівському парку “Залізна вода” продовжують облаштування публічного саду-городу

Аналіз проекту Закону України «Про місто Київ - столицю України»

Перемоги, виклики та рецепти формування ОСН як амбасадорів жителів

Як звітували депутати Дніпровської міськради за 2020 рік?