Критика Зеленського та ситуація на Сході України є головними “українськими” темами російських онлайн-ЗМІ — дослідження ІМІ

З-поміж новин про Україну російські ЗМІ найактивніше висвітлюють діяльність та події, пов’язані з Президентом Володимиром Зеленським. На цю тему припадає 36% загальної кількості матеріалів, що ...

Коментар юриста щодо змін, пов'язаних із набуттям ГО статусу "іноземного агента"
Критика Зеленського та ситуація на Сході України є головними “українськими” темами російських онлайн-ЗМІ — дослідження ІМІ

З-поміж новин про Україну російські ЗМІ найактивніше висвітлюють діяльність та події, пов’язані з Президентом Володимиром Зеленським. На цю тему припадає 36% загальної кількості матеріалів, що стосуються України, в російських ЗМІ. 

Такими є результати дослідження ІМІ щодо висвітлення України в російських онлайн-медіа *.

Дослідження показало, що понад половину матеріалів, присвячених Зеленському, стосувалися його заяви про відповідальність радянського режиму в початку Другої світової війни та в Голокості. Цю заяву пропагандисти назвали “провалом спичрайтеров”, “махровой русофобией” і подали в контексті того, що нібито “Зеленский все больше и больше погружается в идеи украинского национализма”.

На другому місці за кількістю згадок – ситуація на Сході України, якій російські медіа приділили 10% загальної кількості матеріалів про Україну. Це переважно була інформація про обстріли, режим розведення військ та ініціативи щодо врегулювання конфлікту.

На третьому – заява Кравчука про повернення Криму і Донбасу (7%).

У моніторинговий період потрапили кілька резонансних подій, що знайшли своє відображення на сторінках росЗМІ. Зокрема, це “записи Гончарука” (6% загальної кількості матеріалів про Україну) та інформація про нібито зареєстрований в Україні випадок небезпечного штаму коронавірусу, що згодом виявилося дезінформацією (5,5% загальної кількості матеріалів про Україну).

Проте не забувають російські ЗМІ повідомляти про нібито “нацистський режим” в Україні та декомунізацію, яка подається в соусі русофобії. На цю тематику припало 5,5% загальної кількості матеріалів про Україну.

Детальніше читайте в статті “Російський погляд на події в Україні“.

Аналізувалися п’ять російських найпопулярніших новинних сайтів за версією Liveinternet.ru: “РИА Новости”, “Комсомольская правда”, “Газета.ру”, “Известия” та “Лента.ру”. До вибірки потрапили всі новини про Україну, що вийшли в період із 24 до 28 січня 2020 року включно. 

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews Network.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу