Критика Зеленського та ситуація на Сході України є головними “українськими” темами російських онлайн-ЗМІ — дослідження ІМІ

З-поміж новин про Україну російські ЗМІ найактивніше висвітлюють діяльність та події, пов’язані з Президентом Володимиром Зеленським. На цю тему припадає 36% загальної кількості матеріалів, що ...

Коментар юриста щодо змін, пов'язаних із набуттям ГО статусу "іноземного агента"
Критика Зеленського та ситуація на Сході України є головними “українськими” темами російських онлайн-ЗМІ — дослідження ІМІ

З-поміж новин про Україну російські ЗМІ найактивніше висвітлюють діяльність та події, пов’язані з Президентом Володимиром Зеленським. На цю тему припадає 36% загальної кількості матеріалів, що стосуються України, в російських ЗМІ. 

Такими є результати дослідження ІМІ щодо висвітлення України в російських онлайн-медіа *.

Дослідження показало, що понад половину матеріалів, присвячених Зеленському, стосувалися його заяви про відповідальність радянського режиму в початку Другої світової війни та в Голокості. Цю заяву пропагандисти назвали “провалом спичрайтеров”, “махровой русофобией” і подали в контексті того, що нібито “Зеленский все больше и больше погружается в идеи украинского национализма”.

На другому місці за кількістю згадок – ситуація на Сході України, якій російські медіа приділили 10% загальної кількості матеріалів про Україну. Це переважно була інформація про обстріли, режим розведення військ та ініціативи щодо врегулювання конфлікту.

На третьому – заява Кравчука про повернення Криму і Донбасу (7%).

У моніторинговий період потрапили кілька резонансних подій, що знайшли своє відображення на сторінках росЗМІ. Зокрема, це “записи Гончарука” (6% загальної кількості матеріалів про Україну) та інформація про нібито зареєстрований в Україні випадок небезпечного штаму коронавірусу, що згодом виявилося дезінформацією (5,5% загальної кількості матеріалів про Україну).

Проте не забувають російські ЗМІ повідомляти про нібито “нацистський режим” в Україні та декомунізацію, яка подається в соусі русофобії. На цю тематику припало 5,5% загальної кількості матеріалів про Україну.

Детальніше читайте в статті “Російський погляд на події в Україні“.

Аналізувалися п’ять російських найпопулярніших новинних сайтів за версією Liveinternet.ru: “РИА Новости”, “Комсомольская правда”, “Газета.ру”, “Известия” та “Лента.ру”. До вибірки потрапили всі новини про Україну, що вийшли в період із 24 до 28 січня 2020 року включно. 

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews Network.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Щоб було без "хламу": у Краматорську стартував масштабний проєкт щодо поліпшення стану реклами

Вікі любить пам'ятки: за кількістю фото Україна посіла перше місце

Тут курять. Чому необхідно посилювати антитютюнове законодавство

Новий комікс про журналістську етику від Олександра Грехова

Mezzanine, Masterskaya та Інститут звуку отримали грантову підтримку від «Креативної Європи»

Громадський центр правосуддя подав скаргу до Європейського суду з прав людини щодо порушення Україною права на справедливий суд