Кришки на іграшки: у чернігівських садочках діти збирають пластик та вчаться роздільному збору відходів
Відтепер, про те, що пластикові відходи — це не просто сміття, а фантастичний матеріал для створення безлічі нових корисних речей, у Чернігові знають чи не з пелюшок! З літа 2021 року, 45 дитячих ...
Додано:
Marina_Zabara
Відтепер, про те, що пластикові відходи — це не просто сміття, а фантастичний матеріал для створення безлічі нових корисних речей, у Чернігові знають чи не з пелюшок!
З літа 2021 року, 45 дитячих садочків взяли участь у проєкті «Мобільна майстерня Plastic Fantastic», який реалізує ГО «Еко Місто Чернігів». Маленькі екогерої — вихованці цих садочків, їх батьки, вихователі та працівники закладів долучилися до спільного збору пластикових кришечок із маркуванням HDPE 2, аби власним прикладом довести, що простими діями, кожен може допомогти збереженню природи, а також її ресурсів.
Для збору цих кришечок в кожному садочку, який бере участь у проєкті, було розміщено спеціальні яскраві пластикові бокси. Усі садочки були забезпечені інструкціями щодо збору пластику у вигляді постерів-ілюстрацій. Вихователі отримали примірники методичних посібників щодо практик екологічного виховання дітей дошкільного віку та пройшли навчання в рамках проєкту.
Для них було проведено два дводенних тренінги, під час яких виховательки і методистки садочків познайомилися одна з одною, обмінялися досвідом, а також пропрацювали низку ідей для екологічної роботи з дітьми.
Втім, найцікавіша частина ініціативи розпочинається вже після того, як садочки зібрали певну кількість пластикових кришечок. За допомогою вантажного електровелосипеда зібрана сировина транспортується до майстерні «Plastic Fantastic». Там на неї чекає переробка та перетворення на… комплекти розвиваючої гри для дітей «Нумікон»! Завдяки ним малюкам буде легше і цікавіше вчитися рахувати.
Кажуть, у кожному жарті є лише частина жарту, а все інше правда. Тож, що як саме цей проєкт стане відправною точкою у появі нових геніїв у сфері математики?
У будь-якому разі, вже зовсім скоро кожен садочок-учасник отримає свій комплект «Нумікон» та виробів з переробленого пластику. А такі наочні приклади значно краще демонструватимуть і дітям, і їх батькам, скільки всього ще цікавого можна зробити із пластикових відходів за умови їх відповідального використання та переробки.
Важливо пам‘ятати, що саме в дошкільному віці закладаються моделі поведінки майбутніх дорослих. Успішні європейські практики екологічного виховання базуються саме на цьому. Адже, чим раніше в людини заявиться корисні звички, тим простіше слідувати ним у майбутньому. Не смітити, сортувати відходи, здавати їх на переробку зовсім нескладно! Головне — почати.
Ця публікація підготовлена у межах проєкту “Мобільна майстерня “Plastic Fantastic”, що реалізується ГО “Еко Місто Чернігів” за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання (Isar Ednannia) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#UNRPP