Кримський бізнес в комі
1 квітня 2014 самопроголошений голова уряду Криму Сергій Аксьонов дав доручення представництву Федеральної податкової служби припинити перерахування кримськими підприємствами податкових платежів до ...
Додано:
Громадський Простір
1 квітня 2014 самопроголошений голова уряду Криму Сергій Аксьонов дав доручення представництву Федеральної податкової служби припинити перерахування кримськими підприємствами податкових платежів до державного бюджету України. Це сталося на нараді з фінансово-економічних питань, на якій керівники міст і районів повідомили Аксьонову, що частина кримських підприємств, зареєстрованих за межами Криму, продовжує робити відрахування до державного бюджету України. «По цим підприємствам потрібно негайно зупинити всі платежі», – зажадав псевдопрем’єр.
Виходячи з зробленої заяви Аксьонова, можна визначити, як мінімум, дві категорії підприємств, розташованих на території Криму, які ведуть господарську діяльність відповідно до законодавства України і продовжують платити податки в український бюджет.
Перша категорія – юридичні особи, зареєстровані за законодавством України на території Криму, тобто мають так звану юридичну адресу саме в Криму;друга категорія – юрособи, зареєстровані за законодавством України, але юридична адреса знаходиться на материковій Україні.
«Виходячи з того, що зазначені категорії підприємств зареєстровані за законодавством України, такі підприємства, незалежно від їх юридичної адреси, повинні оплачувати всі податки і збори виключно за законодавством України. Для того, щоб оплата податків і зборів здійснювалася за законодавством іншої країни, в т.ч. Російської Федерації, необхідно, щоб такі юридичні особи та де-юре, і де-факто були визнані такими, які утворені відповідно до законодавства тієї країни, суб’єктом якої вони хочуть бути. Враховуючи, що приналежність юридичної особи до того чи іншого законодавства визначається, в першу чергу, за законодавством, згідно з яким така юридична особа була зареєстрована (в Україні – це Цивільний і Господарський кодекси, Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»), вважати, що після анексії Криму всі підприємства стали автоматично російськими і повинні виконувати вимоги законів РФ або вимоги Аксьонова, безумовно не можна», – заявляє партнер Адвокатської компанії «Золота Середина» Наталія Бочарова.
На думку адвоката, якщо РФ проігнорувала міжнародні норми щодо територіальної цілісності України і засудження всього міжнародного співтовариства анексії Криму, то цілком логічно очікувати від такого «сусіда», а також від керівництва Криму ігнорування прав і законних інтересів юридичних осіб, які зареєстровані за законодавством України та в силу тих чи інших причин перебувають на території Криму.
«Враховуючи ситуацію, що склалася на окупованій території Криму, а також те, що багато кримських підприємства мають бажання і надалі продовжувати свою господарську діяльність відповідно до законодавства України, вважаємо, щотаким підприємствам необхідно задуматися про зміну свого місцезнаходження на материкову Україну. Відповідаючи на питання, чому кримським підприємствам потрібна перереєстрація на материку, слід зазначити, що не всім кримським підприємствам потрібна така перереєстрація, а тільки тим, які мають бажання залишатися українським суб’єктом», – каже Наталія Бочарова.
6 причин, які зараз вбивають кримський бізнес*
1.Прервані довгострокові контракти, укладені за українським законодавством
2. Рахунки компаній, відкриті в українських банках, в будь-який момент можуть бути заблоковані
3. Підприємства можуть втратити свої активи і торговельні запаси
4. Змінюється система оподаткування та підприємства можуть втратити, наприклад, право на податковий кредит
5. Щоб найняти на роботу громадян України, підприємства повинні оформити дозвіл на роботу за законодавством РФ
6. Підприємства Криму втратили можливість відправляти своїх співробітників у відрядження закордон у зв’язку з обмеженнями візового режиму
* За даними АК «Золота Середина»
Фото – www.radiosvoboda.org.
Джерело : АК «Золота Середина»