Креативний простір, наноарт і навчання у Лондоні. 5 історій, коли гранти допомогли змінити громаду

У спільному спецпроєкті Агенція Або разом із програмою House of Europe зібрали 11 героїв із різних куточків України, які спробували себе у різних сферах — від організації фестивалів і майстер-класів ...

prew_site_1-2
Креативний простір, наноарт і навчання у Лондоні. 5 історій, коли гранти допомогли змінити громаду

У спільному спецпроєкті Агенція Або разом із програмою House of Europe зібрали 11 героїв із різних куточків України, які спробували себе у різних сферах — від організації фестивалів і майстер-класів до відкриття власного антикафе та галереї. І довели, що отримати грантову підтримку цілком реально. Для цього варто мати продуману ідею, трохи сміливості й терпіння. Коротко розповідаємо найкрутіші з них.

Сподіваємось, ці історії надихнуть вас на щось нове. А якщо ви вже давно мрієте про власну справу, скористайтеся можливістю та до 5 травня надсилайте заявку на персональні проєкти — і отримайте до 4 тисяч євро. Шукайте усі деталі за посиланням.

Юрій Базака із Володимирця організував онлайн-фестиваль, у який повірила Європа

118401923_169082658131909_788442433620292946_n

У 2020-му володимирчанин Юрій Базака з концертної агенції kontrabass promo та його колежанка Катерина Войчук не лише успішно адаптувалися до карантинних обмежень і перевели музичний фестиваль Intercity Live в онлайн, а й перетворили його на потужний майданчик співпраці між усіма, кому не байдужа культурна сфера. 

За півроку вони організували три онлайн-фестивалі. А це 150 учасників, виступи в ефірах наживо з різних куточків світу і сотні тисяч переглядів з різних країн, трансляції на Hromadske і Телебачення Торонто. А четвертий фестиваль отримав грантову підтримку House of Europe. І 22-годинний ефір з музикантами із 20 міст у 7 європейських країнах став реальністю. «Наш фестиваль був інноваційним, таких технологічних рішень та концепції на той момент ще не робив ніхто. Intercity Live за масштабами є найбільшим в Україні, а за концепцією — унікальним у Європі».

Переглянути історію повністю можна тут.

Тетяна Рябко із Гуляйполе відкрила перший у регіоні креативний простір

изображение_viber_2021-04-19_112-37-12

Антікафе «Територія свободи» відкрите для усіх мешканців Гуляйполя. Це сучасний креативний простір для творчості, відпочинку та розвитку — і перший заклад такого типу в регіоні. Тут можна подивитися фільм, послухати цікаву лекцію, пограти у настільні ігри, шахи або PlayStation. І перелік активностей у майбутньому стане ще більше.

Підприємниця та активістка Тетяна Рябко відкрила його на базі хабу «Територія свободи». Щоб стартувати, написала заявку на отримання гранту у межах програми ООН на розвиток бізнесу. Після чого успішно захистила свій проєкт та втілила його у життя. «Сьогодні мій бізнес у антікафе — це задоволення та самореалізація. Це місце, де можна гарно провести час, поділитись своїми знаннями та досвідом».

Переглянути історію повністю можна тут.

Наталія Самойлова із Великих Копанів запустила у сільській бібліотеці кіношколу для дітей

o_1f3todiovr551hfrcvc1f911kil3e

Кіношкола з’явилася у Великих Копанях влітку 2020 року. Ідейна натхненниця її створення — Наталія Самойлова, провідна бібліотекарка Великокопанівської сільської бібліотеки для дітей. Ще до запровадження карантинних заходів через COVID-19 Наталія проводила бібліотечні заходи в онлайн-форматі. Однак більшість її колег ці новації не підтримували та вважали, що бібліотека може функціонувати лише в рамках «живого» спілкування з користувачами.

Проте Наталія не зупинилася — і подала заявку на грант. «Зраділа, коли повідомили про перемогу Великокопанівської дитячої бібліотеки в конкурсі «Наша відповідь на COVID-19». Адже на конкурс надійшло 1101 заявка. З них 35 відібрали для реалізації. З поміж них — наша сільська дитяча бібліотека. Також це стало моєю особистою перемогою. Адже кілька років поспіль я доводила колегам, що нині діджиталізуються всі сфери, і бібліотека теж має це робити». Тепер у вихованців школи є нова техніка — і вони відзняли вже чимало відеосюжетів про життя громади та її людей і навіть запустили власний YouTube-канал.

Переглянути історію повністю можна тут.

Інна Тріщук із Клесова запустила власну приватну школу після стажування у Лондоні

20200229_093927

Інна Тріщук — звичайна вчителька інформатики у Рівненській області. Проте на 10 днів сама стала ученицею кращих лондонських вчителів, учасницею інтернаціональної конференції та стажеркою в ІТ-проєктах. Британські підходи змінили її ставлення до деяких освітніх методик — і вона створила приватну школу в Клесові. 

«Грант — це реальна можливість підвищити свій кваліфікаційний рівень, якщо грантодавець бачить у тобі потенціал. Ця поїздка показала, що можна і в Україні робити все по-іншому, по-новому. Я створила приватну школу в Клесові. Вона працюватиме за методиками, які побачила в Лондоні. Зараз заклад ще не функціонує через карантин, але, сподіваюся, скоро діятиме повноцінно. Головне правило тут: мінімум теорії — максимум практики».

Переглянути історію повністю можна тут.

presentation.mp4_snapshot_00.26_[2021.04.19_18.24.27]

Завідувачка кафедри фізики і методики навчання фізики Бердянського педагогічного університету Яна Сичікова не лише змогла розгледіти красу в науці, але й популяризує цю ідею у своєму місті. На початку 2021 року вона отримала грант на реалізацію своєї мрії — галереї наноартів. І вже в травні відбудеться презентація проєкту — як в реальному, так і у віртуальному форматах. 

Ідея зайнятися наноартом з’явилася, коли вона побачила під мікроскопом зріз напівпровідника. Так він плаский і досить безликий — звичайна сірість. А під мікроскопом, при збільшенні від 150 до кількох тисяч раз, там можна розгледіти квіти. «Треба мати чіткий запит, а можливості завжди знайдуться. Ми одночасно подавали 8 заявок на різні програми, але не пройшли. І ось тут важливо не розчаровуватися і не опускати руки, якщо з першого разу не вийшло».

Переглянути історію повністю можна тут.

Знайти ще більше надихаючих історій можна у спільному спецпроєкті Агенції медійного росту “Або”, сайтів мережі The City та програми House of Europe “Я зможу. 11 історій із різних міст, які доводять, що отримати підтримку на свій проєкт реально”


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу