КПВВ з окупованим Кримом – що нового у вересні

Щомісяця юристи Херсонського офісу КримSOS витрачають декілька днів для моніторингу ситуації на КПВВ «Каланчак» та «Чонгар». Дивляться, як працюють центри вакцинації, що нового у сервісних зонах, ...

чонгар 2
КПВВ з окупованим Кримом – що нового у вересні

Щомісяця юристи Херсонського офісу КримSOS витрачають декілька днів для моніторингу ситуації на КПВВ «Каланчак» та «Чонгар». Дивляться, як працюють центри вакцинації, що нового у сервісних зонах, спілкуються з кримчанами. Ось короткий огляд останніх візитів у вересні.

Пункти тестування – тест-систем достатньо 

На пунктах тестування КПВВ «Каланчак» та «Чонгар» стало менше людей, ніж було у серпні. Загалом, на кожному роблять від 200 тестів на коронавірус щодня. Проте скільки точно мають у запасі матеріалів для цього – не повідомили. Лише зазначили, що наразі немає проблем з постачанням тест-систем. 

«Більшість кримчан наприкінці літа їдуть вирішувати проблеми з документами, поки не почалася школа. Цю тенденцію спостерігаємо із року в рік», – розповідає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS. 

Також тим, хто має сертифікат вакцинації – не потрібно робити тест чи проходити самоізоляцію. Для людей, які живуть на окупованих територіях та хочуть вакцинуватись, працює окрема урядова лінія для запису: 0800-60-20-19.  

«Ми спілкувались з трьома кримчанами, які спеціально виїжджали на материкову Україну для вакцинації, проте жоден з них не записувався заздалегідь. Але у центрах масової вакцинації без проблем вакцинують усіх охочих», – зазначає юристка Марія.

Дорога та автобуси, про які мало хто знає.  

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України опублікували карту маршрутів транспорту з КПВВ до місць вакцинації та тестування. 

З КПВВ «Чонгар» найближчий пункт на відстані 5 км  – у лікарні с. Чонгар по вул. Т. Шевченка, 63. Туди можна дістатись пішки за годину, або на таксі за 7 хв, –  вартість від 50 до 100 грн. Має також їздити о 12:20 рейсовий автобус №97.  

Від КПВВ «Каланчак» зручніше добиратись до Каланчацької центральної районної лікарні. Від пункту пропуску їхати близько 35 км. Проте державних бюджетних автобусів до сих пір немає. Вартість приватних – 150 грн. 

«Кримчани купують квитки у приватних напівлегальних перевізників – зі свого міста в окупованому Криму до Херсону чи іншого місця на материковій Україні. Мало хто їздить від адмінкордону, – розповідає Марія, – Поки ми знаходились на КПВВ – не бачили жодного автобусу, та й працівники пунктів тестування не чули про їх роботу».    

Перелік всіх центрів вакцинації у Херсонській області та їх графік роботи можна переглянути тут.

Сервісна зона – гра на контрасті 

Юристи КримSOS зазначають, що приміщення сервісної зони на КПВВ «Каланчак»  дещо занедбане, у порівнянні з чонгарським. Проте там нарешті перенесли пункт тестування у нове приміщення – тепер вхід та вихід з торця будівлі з вулиці.

«Ми десь рік рекомендували адміністрації виділити інші кімнати. Велика черга  людей раніше стояла біля ЦНАПу. Було незручно ані робітникам, ані кримчанам», – зазначає Олексій Тільненко.

КПВВ “Каланчак”

Нагадуємо, що з 20 вересня почнуть діяти два види електронних сертифікатів: «жовті» при першому та «зелені» – при повторному щепленні. Такі сертифікати дозволять перетинати адміністративну межу без необхідності встановлення додатку «Вдома» та проходження самоізоляції або здачі тестування на COVID-19. 

За задумом влади, додатково звертатись за їх отриманням не потрібно, інформація про щеплення, а відповідно і сам сертифікат, надійдуть в додаток «Дія» автоматично.  Також, якщо такі документи мають у 80% персоналу закладів – тоді їх не закриють при загостренні епідеміологічної ситуації. 

Читайте також, як кримчанам зробити сертифікат вакцинації у статті тут.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями