Конструктивна розмова про болісні виклики і дієві рішення: у Києві відбулася Recovery Media Conference

Recovery Media Conference зібрала представників більше сотні медіа, ГО, міжнародних і владних структур на діалог про відновлення15 березня в Києві відбулася медіаконференція Recovery Media ...

Додано:
Recovery Window

На фото: Координаторка “Вікна Відновлення” Анастасія Руденко оголошує про запуск сайту — агрегатора матеріалів про відновлення
Конструктивна розмова про болісні виклики і дієві рішення: у Києві відбулася Recovery Media Conference

Recovery Media Conference зібрала представників більше сотні медіа, ГО, міжнародних і владних структур на діалог про відновлення

15 березня в Києві відбулася медіаконференція Recovery Media Conference, на якій представники більше сотні медіа, громадських організацій та аналітичних центрів, а також органів влади поділились досвідом та інсайтами щодо відновлення України. Подію організувала мережа “Вікно Відновлення”, яка цього дня також оголосила про запуск сайту — агрегатора матеріалів про відновлення recovery.win.

На фото: Координаторка “Вікна Відновлення” Анастасія Руденко оголошує про запуск сайту — агрегатора матеріалів про відновлення

Координаторка “Вікна Відновлення” Анастасія Руденко оголошує про запуск сайту — агрегатора матеріалів про відновлення

На замовлення “Вікна Відновлення” команди LetsData та Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва провели дослідження на тему відновлення.

77% дискурсу щодо відновлення формують цифрові медіа. Попри активність каналів та сторінок в соцмережах, медіа є ключовим драйвером теми відновлення, засвідчило дослідження медіадискурсу від команди LetsData. 

Українські медіа й користувачі соцмереж бачать процес відновлення глибше, ніж відбудова інфраструктури і житла. У п’ятірці найпопулярніших аспектів відновлення є теми фізичної та ментальної реабілітації, екології, переходу на зелену економіку, відновлення й оновлення навчального процесу. 

“Тема відновлення — одна з найбільш домінантно продуктивних тем, які ми аналізували в команді LetsData. Важливо, щоб вона такою і лишалася і не потрапляла в руки зловмисних акторів”, — зазначила фахівчиня з машинного навчання LetsData Катерина Буровова. 

Основний страх українців щодо відбудови — це корупція. Це засвідчило і дослідження LetsData, і соціологічне опитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва. Водночас більшість опитаних Демініціативами вірять, що Україна відновить свій довоєнний соціально-економічний потенціал. Звіти про обидва дослідження незабаром будуть доступні на сайті recovery.win. 

“Відновлення — це питання виживання, бо якщо не буде відбудовано дороги, ми не зможемо експортувати товари, імпортувати зброю, доставляти ліки”, — зазначив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм. Агентство організовує втілення масштабних проєктів із захисту і відновлення критичної інфраструктури, будівництва фортифікаційних споруд, експериментальної відбудови визначених населених пунктів. 

На фото: Учасники другого блоку конференції “Органи влади: зони контролю та інструменти взаємодії” Марина Денисюк, Мустафа Найєм, Михайлина Скорик-Шкарівська та ведуча Анастасія Іванцова

На фото: Учасники другого блоку конференції “Органи влади: зони контролю та інструменти взаємодії” Марина Денисюк, Мустафа Найєм, Михайлина Скорик-Шкарівська та ведуча Анастасія Іванцова

На думку Мустафи Найєма, для ефективного відновлення України, крім залучення достатнього обсягу коштів, слід подолати такі внутрішні проблеми: суспільна недовіра, корупційні ризики, а до таких належить і вкрай низька оплата праці для чиновників, які підписують мільйонні угоди. Також потрібне суспільне розуміння, що логістика — це частина війни. 

Марина Денисюк, старша проєктна менеджерка напрямку відновлення Офісу реформ КМУ, додала, що складовою успішної відбудови є сприяння вітчизняному бізнесу і посилення спроможностей регіональної влади.

Депутатка Ірпінської міської ради, директорка ГО “Сміливий Ірпінь” Михайлина Скорик-Шкарівська наголосила, що в дискусіях щодо відбудови ключовий момент — чесність з самими собою. 

“Ідея “Вікна відновлення” дуже правильна, тому що нарешті ми можемо вести чесні дискусії по всій Україні. Люди не завжди розуміють глибину і прагнуть простих рішень. Але відбудова під час війни — це дуже непроста історія”, — зазначила депутатка. 

Представниці громадського сектору, які взяли участь у конференції, наголосили на важливості проактивної позиції та поєднання зусиль всіх зацікавлених сторін для відновлення різних галузей. 

На фото: Учасниці третього блоку “Громадянське суспільство: болючі точки і ефективні рішення” Марта Бенишин, Лілія Дроздик, Людмила Росік

На фото: Учасниці третього блоку “Громадянське суспільство: болючі точки і ефективні рішення” Марта Бенишин, Лілія Дроздик, Людмила Росік

“Навіть з невеликим бюджетом можна робити великі круті проєкти”, — переконувала на прикладах представниця благодійного фонду SaveED Лілія Дроздик. Фонд уже два роки допомагає забезпечувати право дітей на освіту. 

Голова ГО “Будуємо Україну Разом” Марта Бенишин розповіла про успішні зусилля БУР для включення молоді до відновлення на національному рівні.

Представниця аналітичного центру “Dixi Group” Людмила Росік розповіла, як центр адвокатує потреби для відновлення країни за кордоном та налагоджує партнерства з іншими ГО. У “Dixi Group” переконані: громадські організації можуть бути активними учасниками реформування задля відновлення.

Представниця Центру демократії та верховенства права Євгенія Стаднік наголосила на потребі відновлення медіа та розповіла про підтримку, яку ЦЕДЕМ надає журналістам.

Завершенням заходу став мозковий штурм, під час якого поділені за випадковим принципом на команди учасники конференції створили шість власних медійних проєктів на теми відновлення. Найвдаліші ідеї, які ініціатори оформлять у повноцінні заявки, мережа «Вікно Відновлення» зможе підтримати субгрантами. 

На фото: Учасники брейнсторму представляють ідеї проєктів, які створили за 15 хвилин спільної роботи

На фото: Учасники брейнсторму представляють ідеї проєктів, які створили за 15 хвилин спільної роботи

Мережа «Вікно Відновлення» підтримується урядом Великої Британії. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Британія виділила близько двох мільярдів фунтів стерлінгів на різні процеси, пов’язані з відновленням України.

Стежити за «Вікном Відновлення» можна у Facebook, Instagram та Telegram, а також на сайті


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період

Результати 2-го конкурсу субгрантів у межах проєкту EU4CSOs EmpowerUA