Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Громадська організація "Молодіжна організація "Молоді Ліберали" подала до суду за бездіяльність комунального підприємства, а саме відмову проводити інвентаризацію зелених насаджень на своїй ...

Ліс-МЛ
Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Громадська організація “Молодіжна організація “Молоді Ліберали” подала до суду за бездіяльність комунального підприємства, а саме відмову проводити інвентаризацію зелених насаджень на своїй території. 

 

Кожне дерево в зеленій зоні має бути визначено за типом, станом та віком. Це роблять з метою охорони та збереження зелених насаджень міста, планування озеленення на майбутнє.

Коли проводять облік:

  • Кожні 5 років.
  • При зміні власника.
  • У надзвичайній ситуації (пожежа, повінь, буревій).
  • При нанесенні шкоди зеленим насадженням.

Охорону та утримання зелених насаджень здійснюють за бюджетний кошт або за рахунок коштів їх власників чи користувачів, які несуть адміністративну відповідальність.

Мешканці міста Дніпра звернулися до громадської організації з питання захисту їх прав. У жовтні 2022 року у зеленій зоні Дніпра за замовленням Дніпровської міської ради проводили так звану санітарну вирубку. Серед вирубаних дерев була велика кількість живих дерев, які значилися за документами як сухостійні, у тому числі постраждали більше 40 рідкісних для регіона живих чорних вільх. Крім того, мешканці виявили, що ця територія зарезервована для створення ядра регіональної екологічної мережі Дніпропетровської області «Шиянка». 

Виконавець робіт, компанія ТОВ «Агромак», посилався на мітки на деревах та документи. Слідчі Самарського району міста Дніпра почали розслідування за вчинення кримінального правопорушення, яке досі триває. 

Щоб не допустити в подальшому вирубку дерев і зберегти зелену зону, громадська організація звернулася до балансоутримувача комунального підприємства “Парк Придніпровський” провести облік зелених насаджень – інвентаризацію та паспортизацію зеленої зони. 

Але комунальне підприємство зіслалося на брак фахівців та засобів для інвентаризації, а також відсутність фінансування. При цьому відомо, що підприємство не зверталося з цим питанням до Департаменту парків та рекреацій Дніпровської міської ради, якому воно підпорядковано.

Громадська організація подала до суду. Наразі триває розгляд справи. Якщо позов задовільнять, то підприємство має провести інвентаризацію зеленої зони.

 

Публікація створена в рамках проєкту за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відповідальність за зміст та висловлені погляди несе громадськса організація “Молодіжна організація “Молоді Ліберали”.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Влітку стартує п’ятий набір на курс “Навігатор Майбутнього”

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: можливості, реалії та досвід

Про гендерну рівність, важливість комунікації та її вплив розповіли під час форуму «Світ без обмежень»

Новий документальний відеоролик, присвячений жіночому лідерству в інклюзивному громадському активізму

На форумі «Світ без обмежень» обговорили надання соціальних і реабілітаційних послуг

На Національний конкурс «Благодійна Україна – 2023» – «Благодійність на захисті України» подано 1604 заявки