Комісія з журналістської етики знайшла порушення етики під час виборчих перегонів

Протягом січня-квітня 2019 року Коаліція громадських організацій, до якої входять «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake», ...

Додано:
Liza Kuzmenko

п.2. Служіння інтересам влади чи засновників, а не суспільства, є порушенням етики журналіста. п.7. Інформаційні та аналітичні матері
Комісія з журналістської етики знайшла порушення етики під час виборчих перегонів

Протягом січня-квітня 2019 року Коаліція громадських організацій, до якої входять «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake», за підтримки проектів Ради Європи здійснює незалежний моніторинг президентських виборів в Україні.

За результатами моніторингу 14 січня – 3 лютого 2019 року, на розгляд Комісії з журналістської етики для надання оцінки щодо дотримання вимог Кодексу етики українського журналіста у висвітленні виборчого процесу на ТРК «Україна», було подано сюжет від 16 січня 2019 року під назвою «Бориспільська громада збудувала новий навчальний заклад за гроші місцевого бюджету».

У сюжеті про відкриття ліцею, що побудований на кошти із місцевого бюджет, зроблено акцент на виступі Петра Порошенка: половину сюжету відведено на пряму мову Президента. При цьому, сам виступ Петра Порошенка ніяк не стосувався ліцею, а присвячений темі децентралізації. У сюжеті не подані думки керівників ліцею, батьків дітей, які будуть там навчатися тощо.

Сюжет має назву «Бориспільська громада збудувала новий навчальний заклад за гроші місцевого бюджету», проте окрім інформації, зазначеної у заголовку, жодних інших додаткових фактів щодо збудованого ліцею в сюжеті практично не наведено. Більше того, акцент у матеріалі зроблено на візиті Петра Порошенка. Зазначається, що Президент також відвідав місцевий храм.

Загалом сюжет триває 56 секунд, з яких понад 40 секунд матеріал супроводжується зображенням візиту Президента, з них понад 20 секунд – пряма мова президента щодо реформи децентралізації. 

Комісія вважає, що в аналізованому сюжеті будівництво ліцею за кошти місцевої громади використано лише як інформаційний привід для підвищення іміджу Президента України на фоні повідомлення про приклад успішної реалізації реформи децентралізації. Важливість такого інформаційного приводу була штучно підсилена саме присутністю Президента України.

Комісія вважає, що сюжет містить ознаки політичної джинси, що була спрямована на підвищення рівня підтримки Президента України. При цьому, зазначений матеріал не був відокремленим від інших інформаційних матеріалів. Таким чином, сюжет ТРК Україна, порушує вимоги статей 2 та 7 Кодексу етики українського журналіста через наявні ознаки служіння інтересам влади та поширення політичної реклами без відповідного маркування.

Зважаючи на порушення, Комісія виносить ТРК “Україна” дружнє попередження.

Повне рішення


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу