Коментар членів Наглядової ради Мережі правового розвитку щодо Колективної заяви про припинення членства 9 ГО в Мережі

Коментар від членів Наглядової ради Мережі правового розвитку (МПР, Мережа) з приводу Колективної заяви про припинення членства в ГС «Мережа правового розвитку» дев’яти організацій і про ситуацію в ...

30571613_10213439066864425_4971405493860827136_o
Коментар членів Наглядової ради Мережі правового розвитку щодо Колективної заяви про припинення членства 9 ГО в Мережі
Коментар від членів Наглядової ради Мережі правового розвитку (МПР, Мережа)
з приводу Колективної заяви про припинення членства в ГС «Мережа правового розвитку»
дев’яти організацій і про ситуацію в МПР
 
10 грудня 2020 року 9 організацій Мережі правового розвитку оприлюднили заяву про припинення свого членства в МПР. Це безпрецедентний випадок в середовищі громадських організацій і ми, члени Наглядової ради МПР, надаємо коментар щодо цієї події.
 
Наглядова рада МПР, до складу якої входить п’ять членів, обирається Загальними зборами організації та, відповідно до «Положення про наглядову раду МПР»:
 
«3.1.1. здійснює контроль фінансової та господарської діяльності Мережі, зокрема цільове використання ресурсів відповідно до грантових угод та/або рішень керівних органів Мережі та впровадження рекомендацій зовнішнього та внутрішнього аудиту;
 
3.1.2. інформує Загальні збори Мережі про реалізацію покладених на Наглядову раду повноважень;
 
3.1.3. отримує від керівних органів Мережі необхідні інформацію, матеріали, бухгалтерські та інші документи для виконання покладених на Наглядову раду повноважень;
 
3.1.4. вносить на розгляд Правління Мережі та/або Загальних Зборів Мережі пропозиції щодо будь-яких питань, віднесених до компетенції Наглядової ради;
 
3.1.5. у разі виявлення зловживань посадових осіб Мережі чи виникнення загрози суттєвим інтересам Мережі має право вимагати проведення позачергових Загальних зборів Мережі;
 
3.1.6. пропагує ідеї та діяльність Мережі.»
 
У лютому 2020 року відбулися чергові Загальні збори мережі, які не затвердили звіт ГС «Мережа правового розвитку» про виконання Операційного та Фінансового планів Мережі за 2019 рік. Це було викликано тим, що Виконавчий директор Мережі не надав відповіді на цілу низку питань від Наглядової ради та Правління ГС МПР, також не надав документи про організаційну та фінансову діяльність організації.
 
Наглядова рада в цій ситуації зробила запит з вимогою надати відповідні документи для ознайомлення кожному з членів Наглядової ради і – не отримала відповіді. Натомість у листопаді цього року Наглядова рада отримала лист про «позачергові» Загальні збори МПР, про зміни до статуту, якими було ліквідовано Наглядову раду, та інформацію про обрання нових членів Правління.
 
Залишилися без відповіді питання до Виконавчого директора про те, чи було погодження Правління (вимога Статуту) на підписання Виконавчим директором грантових угод від імені МПР, а також питання про зміст проєктів, виконавців в окремих проєктах та питання про конфлікт інтересів.
 
Не отримавши жодної відповіді на ці запитання, які могли прояснити, чи були порушення в роботі з боку Виконавчого директора Мережі, частина членів організації погодилися «провести» Загальні збори, про що жодним чином не інформувала ні Правління, ні Наглядову раду, «внесла» зміни до Статуту, ліквідувала незручну Наглядову раду і викреслила незручних членів Правління.
 
Ми вважаємо недемократичним спосіб, у який Виконавчий директор та деякі члени мережі «провели» Загальні збори та виключили іншу частину членів Мережі МПР із процесу прийняття рішень та змін до Статуту МПР.
 
Такий розвиток подій призвів до ерозії єдності організації, дискредитації її правозахисної діяльності і фактично створив загрозу руйнації авторитетної в правозахисному русі організації.
 
Вимушені констатувати, що система цінностей, які об’єднували МПР, – людина, партнерство та синергія, професіоналізм, довіра – теж дискредитована. Саме тому 9 правозахисних організацій і вийшли з Мережі.
 
О. Павліченко, Голова Наглядової ради МПР (2017-2020)
 
М. К. Козирєв, Член Наглядової ради МПР
 
А.М. Тютюнник, Член Наглядової ради МПР
 
 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

  • Mike Bardyn

    З коментаря членів Наглядової ради можна зрозуміти, що уся діяльність цього поважного статутного органу була зосереджена на особі виконавчого директора, а не на стратегічних питаннях функіонування і розвитку Мережі. Проігнорувала Наглядова рада, як і Правління, інціативу кількох членських організацій про скликання позачергових загальних зборів, оскільки лютневі збори залишили невирішеними цілий ряд питань, віднесених до виключної компетенції зборів. Коли ж такі збори були проведені та прийняли рішення, що покликані подолати дійсно існуючу кризу наростаючого взаємного відчуження, члени Наглядової ради вирішили “кинути каменем” всід потягу, що набирає хід. Тільки так можна сприйняти даний коментар.