Kоментар речника Посольства США з нагоди роковин депортації кримських татар

Публічний коментар речника Посольства США в Україні Джонатана Леллі: Ми разом з кримськими татарами та всім народом України відзначаємо печальні роковини насильницької депортації понад 230000 ...

Кримські татари
Kоментар речника Посольства США з нагоди роковин депортації кримських татар

Публічний коментар речника Посольства США в Україні Джонатана Леллі:

Ми разом з кримськими татарами та всім народом України відзначаємо печальні роковини насильницької депортації понад 230000 татар з їхньої Кримської батьківщини в 1944 році. 

Сьогодні, за російської окупаційної влади в Криму, кримські татари, як і раніше, зазнають дискримінації та репресій. З початку російської окупації у 2014 році майже 10 тисяч кримських татар змушені були покинути півострів. А ті, хто залишився зазнають утисків, у тому числі неправомірних допитів, побиття, свавільних арештів та обшуків поліцією їхніх домівок і мечетей. Таке брутальне порушення прав має припинитися. 

Ми особливо стурбовані недавнім арештом заступника глави кримськотатарського Меджлісу Ільмі Умерова. Ми закликаємо Російську Федерацію скасувати рішення щодо визначення Меджлісу як «екстремістської» організації і зняти заборону на діяльність цього демократичного інституту, накладену владою, що де-факто здійснює контроль над територією Криму. 

Ми засуджуємо окупацію й анексію Криму Росією, яких ми не визнаємо, і закликаємо до їх припинення. Ми дуже чітко висловлюємо свою позицію Росії: наші санкції, запроваджені через Крим, залишатимуться чинними, поки Москва не поверне контроль над Кримом Україні. 

Ми знову підтверджуємо нашу підтримку суверенітету України та її територіальної цілісності, а також рішучу підтримку прав усіх жителів України, в тому числі й Криму.

Джерело: Посольство США в Україні


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Презентовано онлайн-курс із громадянської освіти

На скільки зростуть надходження від податків на тютюн у наступному році?

Сміття - це ресурс. Українські школи запроваджують систему сортування ТБО

Представниця Громадського центру правосуддя стала волонтеркою органів пробації

Проект WikiInvestigation став фіналістом Innovation in Politics Awards 2020

18% українських журналістів змушують писати джинсу – дослідження ІМІ