“Команди змін” втретє зібрались у Тернополі

Протягом 15-17 червня у Тернополі пройшла третя сесія проекту “Школа локальної демократії” в рамках якого учасники навчаються, як покращити роботи своїх об’єднаних громад та запроваджують нові ...

22222
“Команди змін” втретє зібрались у Тернополі

Протягом 15-17 червня у Тернополі пройшла третя сесія проекту “Школа локальної демократії” в рамках якого учасники навчаються, як покращити роботи своїх об’єднаних громад та запроваджують нові інструменти громадської участі.

Кожна з 10-ти об’єднаних громад представлена “Командою змін”, до якої входять представник органу місцевого самоврядування, депутат місцевої ради та громадський активіст.111

Під час третьої сесії учасники розглянути теми з Адвокації та комунікації на місцевому рівні, Що таке бюджет громади і як досягти його ефективності?, Місцевий бюджет – роль громади у його прийняті і контролі за виконанням, Ефективні комунікація – механізми, види та практичні кейси, PR та особливості роботи із засобами масової інформації. Відкриті дані.

Детально розібратись у запропонованих темах допомагали експерти та фахівці – Мельник Олександр (голова об’єднання громадських організацій «Коаліції Реформ Богуславщини»), Малиняк Богдан (кандидат економічних наук, доцент ТНЕУ, голова ГО «ЕАГ «Акцент»), Іван Омелян (регіональний координатор Реанімаційного Пакету Реформ) Мар’яна Зварич (начальник відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міської ради), Юлія Янчинська (регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” в Тернополі).3333

Також учасники презентували свої напрацювання, які вдалось запровадити у громадах від початку першої сесії. Так, ще пів року тому, у всіх 10-ти громадах загалом було запроваджено лише 13 інструментів громадської участі. На сьогодні громади додатково запровадили ще 16 інструментів та 10 на етапі підготовки до впровадження.

Дуже цікавим було навчання та обмін досвідом з іншими учасниками в наслідок чого нам вдалось запровадити нові інструменти громадської участі. До цього у нашій громаді вже працювали Електронні петиції. Протягом проекту ми запровадили Громадський бюджет, платформу “Відкрите місто” та консультативно-дорадчий орган Молодіжна рада” – коментує заступниця міського голови Хоросткова Ольга Лівель. Заступниця міського голови Хоросткова Ольга Лівель про участь у проекті Школа локальної демократії (відео).  77777

Після презентацій усіх громад учасники та організатори провели голосування для обрання 6-ти “Команд змін”, які поїдуть в освітню поїздку у Польщу. За результатами голосування визначили об’єднані громади, команди яких візьмуть участь в освітній поїздці:

  1. Хоростківська (Тернопільська область)
  2. Лісовогринівецька (Хмельницька область)
  3. Зборівська (Тернопільська область)
  4. Лановецька (Тернопільська область)
  5. Вишнівецька (Тернопільська область)
  6. Летичівська (Хмельницька область)

Фінальним заходом проекту стане “Форум локальної демократії”, який пройде у Тернополі у вересні 2018-го. На форумі будуть презентовані досягнення кожної громади, а також невелике підсумкове друковане видання, у якому учасники поділяться досвідом, як саме вони впроваджували інструменти громадської участі, з якими труднощами зіштовхувались та як їх долали. 

Проект “Школа локальної демократії” реалізовують громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопільським регіональним відділенням “Асоціації міст України” за підтримки фонду NED.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи