Команда HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні взяла участь у Першому форумі з психічного здоров’я

Майже 10 млн українців є в групі ризику щодо розвитку станів депресії та тривог.За перший рік пандемії COVID-19 кількість депресій та тривог зросла більш ніж на 25%. За оцінками, вплив конфліктів і ...

Додано:
healthrightorgua

zobrazhennya_viber_2023-10-20_11-20-03-803
Команда HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні взяла участь у Першому форумі з психічного здоров’я

Майже 10 млн українців є в групі ризику щодо розвитку станів депресії та тривог.

За перший рік пандемії COVID-19 кількість депресій та тривог зросла більш ніж на 25%. За оцінками, вплив конфліктів і війни може підвищувати поширеність психічних розладів до 22%, що у випадку України становить саме 10 мільйонів людей.

Такі оцінки зумовлюють актуальність створення та розвитку системного підходу до надання якісних та комплексних послуг з відновлення та підтримки психічного здоров’я. Й саме це питання стало ключовим для обговорення на триденному Форумі «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього: досвід України з розбудови спроможностей, відновлення та удосконалення».

Це — перший форум з психічного здоров’я в Україні. Організаторами виступили  Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Форум проводиться в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?», яка створюється і впроваджується за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.

Форум проходив у Києві, з 18 по 20 жовтня.

mobilni-komandy-3-1

УЧАСТЬ КОМАНДИ HEALTHRIGHT INTERNATIONAL (ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я) В УКРАЇНІ

Команди HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» долучилися до заходу для обміну найкращими практиками з колегами та презентації здобутків у впровадженні проєктів, спрямованих на підтримку психічного здоров’я.

Наша команда мала змогу презентувати у форматі маркет-плейсу моделі двох проєктів, які ми успішно реалізуємо уже не один рік.

Ольга Лопушанська, координаторка проєктів HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», презентувала колегам та партнерам Денні центри та Соціальні квартири «Право на здоров’я», що ми впроваджуємо спільно з World Vision.

Команда проєкту зі створення Інтегрованих центрів комплексної підтримки Brave&Safe представляла нашу діяльність на Півдні та Сході України у партнерстві з FHI360. Колеги активно поширювали інформацію про роботу центрів та ділились з іншими учасники власним досвідом допомоги українцям.

Приємно відзначити, що перший день форуму відзнаки отримали лідери з впровадження MHPSS на ПМД, серед яких була Одинцова Галина – директорка ЦПМСД №9 в м.Дніпро, де ми реалізуємо наш Інтегрований Центр у Дніпрі.

Крім цього, наші колеги взяли участь в воркшопах та лекціях, слухали вітальні панелі, а також виступи гостей та спікерів.

mobilni-komandy-1

ПРО ФОРУМ

Учасниками форуму стали представники найрізноманітніших сфер, які дотичні до питань підтримки та відновлення психічного здоров’я: охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, праці та зайнятості, прав людини. До Форуму долучилися представники державних установ та громадянського суспільства, місцевих та міжнародних організацій, надавачі послуг у сфері психічного здоров’я та люди, які мають досвід психічних розладів.

Такий склад учасників дозволив досягнути ключової мети — обмін досвідом для визначення основних проблем у системі охорони психічного здоров’я та пошуку ефективних рішень для їхнього подолання.

Для учасників цей Форум став майданчиком для пошуку нових партнерів та розбудови усталеної співпраці у майбутньому. Адже саме об’єднання зусиль стейкхолдерів у сфері психічного здоров’я значно підвищує можливості спільноти впроваджувати ефективні програми, надавити якісні послуги, системно вирішувати проблеми у сфері психічного здоров’я задля її удосконалення на національному та міжнародному рівнях.

mobilni-komandy-2-1

Програма Форуму охопила низку найбільш актуальних та важливих для сьогодення тем:

  • розвиток культури самодопомоги для сприяння добробуту та запобігання психічним розладам;
  • масштабування практик у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки,
  • залученість до системи охорони психічного здоров’я людей із досвідом психічних розладів;
  • координація зусиль задля вчасної та кваліфікованої відповіді на потреби населення під час надзвичайних гуманітарних ситуацій.

Ми вдячні організаторам за можливість стати учасниками міжнародного заходу вдома — в країні, де мільйони людей на собі відчули наслідки війни, яка щодня загострює гуманітарну та соціальну кризу не лише в Україні, а й в усьому світі.

У партнерстві та співпраці, за умови обміну досвідом, ми щодня робимо крок уперед на шляху створення доступної мережі якісних послуг у сфері психічного здоров’я!

Для довідки:

Форум організовано ВООЗ та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?», яка створюється і впроваджується за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне