Про фотоклуб «Колумб» розповіли у науковому дослідженні

Не так давно Інститут культурології Рівненського державного гуманітарного університету в одному зі своїх збірників наукових статей опублікував дослідження кандидатки мистецтвознавства, доцентки ...

Додано:
rostykon

Виставка (1)
Про фотоклуб «Колумб» розповіли у науковому дослідженні

Не так давно Інститут культурології Рівненського державного гуманітарного університету в одному зі своїх збірників наукових статей опублікував дослідження кандидатки мистецтвознавства, доцентки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, членкині Національної спілки художників України Надії Бабій про творчий шлях, розвиток і феномен народного фотоклубу «Колумб» з Тисмениці, що на Прикарпатті.

Дослідження присвячене висвітленню творчої та суспільної діяльності фотоклубу «Колумб» в контексті розвитку актуальних мистецьких та культурних тенденцій 80-х років ХХ – поч. ХХІ ст. Визначено ключові експерименти фотохудожників із формою, натурою та змістом. Наголошено, що завдяки новаторським стратегіям фотоклуб не лише пропагує творчість талановитих митців, а й створює культурні та соціальні проекти, що популяризують регіон у світовому культурному просторі: виставки сучасної фотографії, творчі пленери, соціальні проекти, що привертають увагу до питань розвитку регіону.

Народний фотоклуб «Колумб» заснований 1983 р. у м. Тисмениця, Івано-Франківської обл. при районному відділі культури. Учасниками стали аматори-фотографи, що прийшли в цю технічну галузь, маючи лиш початкові навички обробки фотоплівки. Окрім голови клубу Р. Кондрата, інженера за фахом, із місцевого середовища долучились Б. Мохняк, І. Постоловський, Ю. Медвіль, Л. Стасів, Ю. Кукудяк, В. Струк. Серед найвідоміших, що перейшли до тисменицького фотоклубу з регіональних, назвемо самоука П. Дроб’яка, фахового віолончеліста Я. Проціва, доктора фізико-математичних наук Д.Петрину.

Попри усю маргінальність локації, ця творча організація завдяки чіткій самоорганізації, спільній меті, що полягає у колективному просуванні, інституалізації фототворчості через каталогізацію, виставкову, суспільну діяльність, сьогодні посідає одне з провідних місць серед подібних у всеукраїнському масштабі, має широкі контакти з фотоклубами світу. Учасники спільноти належать до числа провідних фотохудожників, розвивають найрізноманітніші жанри та техніки, суголосні часові. Говорячи про діяльність тисменицького фотоклубу, акцентуємо увагу на визначних позиціях, найперше найменш дослідженій репортажній діяльності, що зафіксувала суспільно-політичні та, особливо, культурні феномени зламу тисячоліть і сьогодні є джерелом дослідження цих процесів.

Тут подано кілька характерних робіт учасників колективу, про які йдеться в тексті дослідження. Текст статті та інші ілюстрації доступні на сайті фотоклубу.

Повна публікація в науковому виданні на сайті: kulturologiya.rv.ua (Збірники, Культурологія, Випуск 35 – сторінки 245-251)


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»

З якими перепонами стикаються мешканці Київщини при отриманні компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло – проаналізувала ЛОО «Чайка»

У Житомирі презентували економічні профілі, розроблені за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», для 10 територіальних громад

Програма Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для України

Херсонський хаб розпочав весну яскравими досягненнями в роботі з родинами

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади