Коаліція РПР закликає Уряд залучати громадянське суспільство до розробки “концепцій” розвитку держави

Коаліція РПР, яка об’єднує 26 громадських організацій, оприлюднила заяву, закликаючи Уряд залучати організації громадянського суспільства та інші зацікавлені сторони до розробки та оприлюднення ...

alice-kotlyarenko-urt5o3L9gNo-unsplash (1)
Коаліція РПР закликає Уряд залучати громадянське суспільство до розробки “концепцій” розвитку держави

Коаліція РПР, яка об’єднує 26 громадських організацій, оприлюднила заяву, закликаючи Уряд залучати організації громадянського суспільства та інші зацікавлені сторони до розробки та оприлюднення “концепцій” розвитку держави.

Текст заяви повністю:

Демократія – це не лише мета, а й принципи. Коаліція РПР підтримує ідею Уряду про посилення стійкості демократії в Україні. Разом з тим, ми вважаємо, що «Концепт посилення стійкості демократії», опублікований Кабінетом Міністрів України, не дає відповіді на питання про мету створення цього документу та залишає безліч — щодо його структури й змісту.   

Організації громадянського суспільства готові до професійної дискусії з Урядом та Парламентом щодо окремих пунктів Концепту. Одним з заходів, описаних у Концепті, є «зміцнення механізмів взаємодії державних інституцій та громадянського суспільства». Ми повністю підтримуємо такий пункт і вважаємо, що він має вже зараз стати не далекою ціллю, а сталою практикою у процесі підготовки реформ. Посилення стійкості демократії – одне з ключових завдань, яке стоїть перед Україною, а для громадського сектору ця тема завжди була і залишиться принциповою.

Сьогодні перед Україною постали складні виклики, що потребують не лише якісно нового підходу до формування політик, а й принципову зміну формату взаємодії між громадянським суспільством, експертами та владою. Успішним прикладом діалогу був, зокрема, процес виконання Україною рекомендацій Європейської комісії, які необхідні для того, щоб розпочати процес переговорів про вступ України в Європейський Союз. На жаль, реальністю також є і ситуації, у яких діалог між владою і громадянським суспільством є лише формальним.         

Ми сподіваємося, що задекларовані у Концепті принципи та завдання є не фінальною позицією Уряду щодо пріоритетів реформ, а лише ініціюванням публічного і експертного обговорення та подальшої спільної роботи. варто більш грунтовно та з залученням усього кола стейкхоледрів (а саме народних депутатів, представників ЦОВВ та експертів громадянського суспільства) підійти до обговорення парламентської реформи, сектору національної безпеки, забезпечення свободи слова та відкритості інформації та інших питань. 

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ об’єднує 26 громадських організацій і ми готові надати Кабінету Міністрів свої пропозиції щодо Концепту та спільно працювати над потрібними для країни рішеннями. Зрештою, демократія потребує чесної розмови за одним столом, а не проголошення її важливості із «високої вежі». 

З нашим візійним документом «Бачення України 2030» ви можете ознайомитися на сайті uareforms.org


 

Нагадаємо, 3 жовтня на урядовому сайті було оприлюднено «Концепт посилення стійкості демократії в Україні», який розробили за ініціативи президента України Володимира Зеленського. Уряд представив цей документ як рамковий, який стане основою дорожньої карти реформ. Документ було передано послам країн G7. Після публікації документ викликав критику в експертної спільноти організацій громадянського суспільства.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

1000 подарунків та 5 мільйонів гривень на передову: стартував проєкт «Подяка» від Lotus Fund

Українці можуть отримати безоплатні юридичні, кар’єрні та психологічні консультації від «СпівДії»

Вода, світло, надія: сонячні станції для сталого розвитку громад

Українсько-канадська команда eQualitie запустила супутниковий телеканал eQtv про кібербезпеку та технології

Канадсько-українська фундація продовжує грантову підтримку проєкту «Рука допомоги Україні»

Як державні та приватні ініціативи допомагають ветеранам та ветеранкам війни повернутися до мирного життя