Кіптівська та Ріпкинська громади на Чернігівщині планують публічне обговорення проєктів Статутів громад

Два експертних круглих стола пройшли в Кіптівській та Ріпкинській громадах для представлення і обговорення доопрацьованих проєктів Статутів територіальних громад. Заходи відбулись 17 та 18 лютого ...

Додано:
DobroCN

ki_4
Кіптівська та Ріпкинська громади на Чернігівщині планують публічне обговорення проєктів Статутів громад

Два експертних круглих стола пройшли в Кіптівській та Ріпкинській громадах для представлення і обговорення доопрацьованих проєктів Статутів територіальних громад. Заходи відбулись 17 та 18 лютого 2025 року.

Робочі групи напрацювали проєкти Статутів своїх громад, дотримуючись норм Закону України №3703 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування.

Ключовими новелами прийнятого акту є:

  • визначення основних форм участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення;
  • деталізація порядку реалізації таких форм громадської участі, як загальні збори (конференція) жителів, місцева ініціатива, громадські слухання, громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
  • обов’язковість затвердження статутів територіальних громад та визначення основних питань, що регламентуються статутами;
  • створення умов для залучення жителів до планування та розподілу коштів місцевого бюджету, проведення публічних консультацій, діяльності консультативно-дорадчих органів при органах та посадових особах місцевого самоврядування;
  • деталізація процедури звітування сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад.

li_3 ki_2

Статут відноситься до переліку нормативно-правових актів щодо яких проведення консультацій з громадськістю обов’язкове. Тому під час заходу також планували проведення публічного обговорення розроблених документів. Найціннішим у процесі прийняття рішень є не сам документ, а якісно організований процес комунікації та залучення жителів.

Консультації з громадськістю можуть проводитися у таких формах як публічне громадське обговорення, електронні консультації з громадськістю та вивчення громадської думки. Публічні консультації можна проводити як онлайн, так і офлайн.

Експерт проєкту Олександр Підгорний зазначив, що при плануванні публічного обговорення варто пам’ятати, що потрібно залучати не тільки жителів центральної садиби, але і всіх інших населених пунктів територіальної громади. Потрібно забезпечити їх інформування та участь, обираючи відповідні доступні канали.

r_4 r_3

r_2 r_1

Учасники заходу визначали зацікавлені сторони та їх ролі, зокрема, хто має бути залучений до процесу організації публічного обговорення та в якій ролі, з ким потрібно консультуватись. І одночасно обирали інструменти комунікації та взаємодії. Адже зрозуміла форма подачі також допоможе підвищити охоплення та залучити більш частину жителів.

Керівниця проєкту Наталія Дрозд підкреслила, що участь громадськості не має обмежуватись лише етапами розробки і прийняття Статуту територіальної громади. Важливо постійно комунікувати з жителями громади.

 

Діяльність проходить в рамках проекту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Спільними зусиллями — заради життя новонароджених

В Україні запустили освітню платформу про відновлення громад — “Простір знань: відбудова зі змістом”

ГО «Ліга молодіжних рад» розширює горизонти можливостей: безкоштовний Google Workspace + ШІ для молодіжних рад по всій Україні

Прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2024» продовжено до 11 травня 2025 року

Житло для переселенців: виклики інтеграції внутрішньо переміщених осіб та перспективи нового законодавства

Розірване коло підтримки: як Україна формує систему допомоги ветеранам в умовах війни