Кількість звернень з домашнього насильства в Україні зросла майже вдвічі

В період пандемії коронавірусу UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, продовжує надавати підтримку уряду України у рамках програми із запобігання та протидії домашньому насильству.Сервіси, ...

Тихі формати звернень для постраждалих
Кількість звернень з домашнього насильства в Україні зросла майже вдвічі

В період пандемії коронавірусу UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, продовжує надавати підтримку уряду України у рамках програми із запобігання та протидії домашньому насильству.

Сервіси, створені за підтримки UNFPA Україна та міжнародних партнерів, зокрема уряду Великої Британії, продовжують свою роботу з постраждалими від насильства, додавши можливість отримання допомоги онлайн. Це стосується таких сервісів як Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та денні кризові центри. 

Тихі формати звернень для постраждалих

Зокрема, шість мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їх родин працюють у Київській та Миколаївській області. Команди перейшли у дистанційний режим – надають підтримку онлайн (Skype, Viber, телефонний зв’язок). Під час карантину в допомозі не відмовляють нікому. Кількість звернень від нових клієнтів/-ок під час карантину збільшилася майже втричі. За період з 1 квітня по 12 травня спеціалістами мобільних бригад було надано 4077 консультацій, при чому більшість консультацій була проведена з чоловіками – 63% від загальної кількості. 

«З клієнтами, які вчиняли домашнє насильство, ми розробляли індивідуальні стратегії, план безпеки, вони розуміли, як дати собі раду. Але коли змінюється уклад життя, тому ці стратегії, навички, техніки також потребують змін. Ми фіксуємо хвилю повторних звернень», — розповідає психологиня мобільної бригади Тетяна. 

Мобільні бригади_контакти

Денні центри та притулки для постраждалих, відкриті за підтримки UNFPA Україна, продовжують надавати свої послуги. П’ять денних центрів, перейшли у формат надання консультаційних послуг клієнтам за телефоном. Такі центри працюють у Харкові, Слов’янську, Бердянську, Одесі та Херсоні. Вісім із дев’яти притулків працюють у звичайному режимі: надають послуги клієнткам, які перебувають у закладі та приймають нових. Механізм направлення залишився незмінним, особлива увага звертається на медичні довідки та висновки лікаря про відсутність симптомів ГРЗ. З клієнтками, які перебувають у притулку, фахівці проводять роботу очно. Йдеться про такі заклади у Кривому Розі, Бердянську, Харкові і Харківській області, Слов’янську, Одесі, Херсоні та Вінницькій області. 

photo5348060532604776041

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства продовжує роботу у цідобовому режимі, що забезпечується UNFPA за фінансової підтримки уряду Великої Британії. За другий місяць після введення обмежувальних заходів у зв’язку з епідемією коронавірусу гаряча лінія зареєструвала збільшення дзвінків на 72% порівняно з періодом до початку карантину. Окрім традиційного телефонного дзвінка отримати допомогу є можливим через онлайн-консультування – Skype, електронну пошту, Messenger та сервіс онлайн-звернень на сайті організації. Протягом квітня, 16 % звернень про допомогу надійшли саме через онлайн-платформи. Найчастіше контактують через Messenger Facebook. За словами директорки департаменту гарячих ліній ГО «Ла Страда Україна» Альони Кривуляк, за півтора місяці карантину надійшло 3671 звернень, із них 4 % звернень — від кривдників, що вдвічі більше, ніж в докарантинний період:

 «Звісно, це невеличка цифра, але ми нею дуже пишаємось. Бо в докарантинний період їх було ще менше, до 2 % від загальної кількості дзвінків. Переважно телефонують чоловіки, які готові до спілкування з психологом. Ми одразу оцінюємо оточення й по телефону навчаємо кривдників, як виплескувати надмірні емоції, щоб не зашкодити близьким і самому собі. Ми радимо звертатися до спорту, звертаємо увагу на різні можливі активності в умовах карантину. Але насамперед ми обов’язково розповідаємо про відповідальність, передбачену законодавством України, у разі вчинення домашнього насильства. Дехто вважає, що ми таким чином залякуємо, але це не процес залякування, це про усвідомлення кривдником механізмів боротьби з домашнім насильством та наслідків у разі його вчинення».

Спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у рамках кампанії «Розірви коло» було розповсюджено 100000 планів безпеки в усіх областях України. План безпеки містить інформацію, як убезпечити себе від проявів насильства на різних етапах: якщо є ризик проявів насильства, коли ситуація вже загострилася та як діяти на посткритичному етапі.

«Фонд ООН у галузі народонаселення — один з наших постійних партнерів. Ми завжди завдячуємо їм у допомозі та підтримці. Нині ми в процесі створення анімованих відеороликів, які також спрямовані на інформування населення. Як бачите, підвищення обізнаності є нашою метою, адже свідоме ставлення суспільства до гендерних стереотипів і домашнього насильства може врятувати чиєсь життя. Формування нульової толерантності до домашнього насильства — наша ціль. Ми маємо не допускати вчинення домашнього насильства в такий складний для країни і взагалі всього світу час», – говорить Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ. 

У рамках інформаційної кампанії “Розірви коло” UNFPA Україна інформує про доступні послуги допомоги для постраждалих в період підвищеної ізоляції, включаючи важливі “тихі” формати звернень.  

Контакт для запитів на більш детальну інформацію: [email protected]

Для довідки:

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами працює у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні над утвердженням рівності, подоланням гендерних стереотипів, посиленням можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залученням чоловіків до виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки».

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook

Джерело: UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Результати та плани адвокасі для ефективності бюджету Миколаєва та Вознесенська

Мрії і потреби українських НУО: аналіз

Медсестри мають стати громадськими лідерами у сфері допомоги тяжкохворим

Тепер дивитися та обговорювати документальне кіно в DOCU/КЛУБАХ можна онлайн

Марта Чумало: «Людина має кращі шанси вижити, коли добре розуміє, заради чого»

Для України запрацювала програма "Google для некомерційних організацій"