Канадсько-українська фундація надає дворічний грант на розширення програми психологічної допомоги дітям з травмою війни в Україні

 Канадсько-українська фундація (CUF) надає грант на розвиток програми «Рука допомоги Україні», що готує тренерів-психологів для роботи з травмою війни у дітей і дорослих за унікальною методикою ...

Додано:
hopewwukraine

cuf2-300x225
Канадсько-українська фундація надає дворічний грант на розширення програми психологічної допомоги дітям з травмою війни в Україні

 

Канадсько-українська фундація (CUF) надає грант на розвиток програми «Рука допомоги Україні», що готує тренерів-психологів для роботи з травмою війни у дітей і дорослих за унікальною методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Програму реалізує БФ «Надія по всьому світові» за підтримки канадських партнерів HOPE worldwide Canada.

Грант розраховано на 2 роки. Протягом цього часу буде проведено 12 тренінгів за методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Опанувати нові знання зможуть 240 фахівців-інструкторів, які, в свою чергу, нададуть психологічну допомогу 10 000 дітей в Україні.

«Канадсько-українська фундація займається координацією, розробкою, організацією та підтримкою проєктів допомоги, створених канадцями та спрямованих на допомогу Україні, – розповідає Віктор Гетьманчук, Голова правління Канадсько-української фундації. – Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з HOPE worldwide Canada, надаючи грант, що буде спрямований на підтримку та відновлення психічного здоров’я дітей та їхніх сімей в Україні».

Тарас Куліш, волонтер з міжнародних зв’язків HOPE worldwide Canada, зазначає: «Наша організація тісно співпрацює з БФ «Надія по всьому світові» з 2015 року. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну нашим основним завданням була підготовка тренерів та застосування методології «Діти та війна. Навчання технік зцілення» у роботі з тисячами дітей і сімей зі сходу України та Криму. З 24 лютого 2022 року, як тільки ми змогли переконатися, що всі члени нашої української команди знаходяться у безпеці, ми почали розгортати та розширювати програму, щоб подолати зростаючу кризу психічного здоров’я українців, спричинену безпосередньо війною. Сьогодні ми раді вітати Канадсько-українську фундацію (CUF) як ключового довгострокового партнера. За фінансової підтримки CUF ми плануємо розширити наші програми та допомогти більшій частині українського населення, ніж ми могли це зробити раніше».

cuf2 сга1

«Підтримка наших партнерів є надзвичайно важливою для України у ці складні часи, – розповідає Володимир Єрмаков, Президент БФ «Надія по всьому світові», - тому що сподіваючись на перемогу та завершення війни в найближчому майбутньому, ми розуміємо, що робота з травмою триватиме ще роками. Так, станом на початок серпня, свої домівки залишили вже 13 млн. українців. З них 6,4 мільйона переїхали до країн Європи, а 6,6 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами в Україні. Безперечно, все це, як і самі бойові дії, негативно впливає на психічне здоров’я населення. Допомога потрібна мільйонам людей, зокрема дітям. Найпоширенішими симптомами є хронічний стрес, тривога, напади паніки, проблеми зі сном, безсоння у дорослих, страх гучних звуків, втрата апетиту, а також нічне нетримання сечі та кошмари у дітей. Втім, не всі потребуватимуть спеціалізованої допомоги. Більше того, наша методика якраз і має на меті навчити дітей і дорослих ефективних технік та інструментів самодопомоги і подолання травми, щоб запобігти розвитку у них ПТСР (посттравматичного стресового розладу) та інших психічних розладів, і дати можливість вести повноцінне життя в майбутньому».

Методика «Діти і війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками внаслідок війни, стихійних лих або інших катаклізмів. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війни та катастрофи.

Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії та Іраку. З 2015 року вона успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні».

___________________________________________________________________________

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти і війна»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».

Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), [email protected]

1


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу