Кабмін люструє перших чиновників

Сьогодні набув чинності Закон про люстрацію, і Уряд одразу звільняє 39 посадовців вищих категорій. З них 19 подали заяви про звільнення за власним бажанням, а ще 20 звільняються на підставі прямої ...

люстрація
Кабмін люструє перших чиновників

Сьогодні набув чинності Закон про люстрацію, і Уряд одразу звільняє 39 посадовців вищих категорій. З них 19 подали заяви про звільнення за власним бажанням, а ще 20 звільняються на підставі прямої норми Закону «Про очищення влади».

Вноситься термінове подання Президенту України про звільнення керівника Кіровоградської ОДА і 10 членів національних комісій, – як зазначається на Урядовому порталі.

Звільнені високопосадовці не зможуть працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.

Перелік посадовців, які звільнені або підлягають звільненню в рамках реалізації закону “Про очищення влади”

“Хочу підкреслити, що це лише початок. Уряд затверджує план проведення перевірок, за яким з листопада по лютий люстрацію пройдуть усі високопосадовці, зокрема, прем’єр-міністр, всі урядовці, голови АП, Нацбанку, ЦВК, керівники Держуправління справами, Секретаріату Кабміну, СБУ з усіма підрозділами, Генпрокуратура, судова адміністрація.

Взагалі процедура доволі громіздка і складна, і це робиться вперше в Україні. Але ми будемо вживати всіх заходів для прискореного проведення перевірок”, – зазначив А.Яценюк.

Глава Уряду нагадав, що основний орган в проведенні перевірки – Міністерство юстиції України: «У кожному міністерстві створюється комісія, яка виконує контрольну функцію щодо перевірки автобіографії і майнового стану кожного претендента на державну службу та кожного державного службовця, який підпадає під закон про люстрацію».

Другий блок перевірки – це Міністр юстиції та його заступники, керівники Мін`юсту, Міністерства внутрішніх справ, Державна фіскальна служба, Служба безпеки України та відповідні підрозділи, судова адміністрація та відповідні підрозділи, Генеральний прокурор та його заступники і посадові особи Генеральної прокуратури України», – повідомив він.

Термін проведення перших двох блоків перевірок – від листопада 2014 року до січня-лютого 2015 року.

Арсеній Яценюк зазначив, що процедура доволі громіздка і складна, адже проходить в Україні вперше: «Але ми будемо вживати всіх заходів для прискореного проведення перевірок як автобіографічних даних, так і даних щодо майнового стану всіх державних службовців, прокурорів, міліціонерів».
Третій блок перевірок, за словами Глави Уряду, стосується суддів. Він триватиме з грудня 2014 року до грудня 2015 року: «У нас близько 9 тисяч суддів. Під перевірки по закону «Про очищення влади» будуть підпадати всі професійні судді, члени Вищої ради юстиції і члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

З березня до травня 2015 року відбуватимуться перевірки перших заступників і заступників міністрів, керівників ЦОВВ, які не входять до складу Кабінету Міністрів, усіх перших заступників і заступників Голови Національного банку України, Голови Служби безпеки України, Адміністрації Президента, керівників Державного управління справами, заступників у Секретаріаті Кабінету Міністрів: «У тому числі і керівники районних, обласних прокуратур, військових прокуратур, органів внутрішніх справ».

Із квітня 2015 року до червня 2016-го під перевірки підпадуть посадові особи територіальних органів Мін`юсту, Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби України і всі органи нижчого рівня Служби безпеки, судової адміністрації, міжрайонні та районні прокуратури.

З червня 2015 року до грудня 2016 року перевірку пройдуть посадові та службові особи, окрім виборних посад, органів державної влади та органів місцевого самоврядування. І з вересня 2015-го до грудня 2016 року – військові посадові особи Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової служби та військовослужбовців служби за призовом під час мобілізації.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади