Із практики тактичного урбанізму: нове життя старого двору

Літній кінотеатр, лекторій, міська ферма, подіум, міні-сцена, майданчик для заняття йогою і безліч інших сценаріїв використання простору внутрішнього двору Чернігівського обласного молодіжного центру ...

pres
Із практики тактичного урбанізму: нове життя старого двору

Літній кінотеатр, лекторій, міська ферма, подіум, міні-сцена, майданчик для заняття йогою і безліч інших сценаріїв використання простору внутрішнього двору Чернігівського обласного молодіжного центру стануть можливі завдяки концепції, розробленій ГО «Еко Місто».

 «Спершу проєкт планувався, як молодіжний обмін молоді з України та Німеччини, але, у звя’зку з пандемією COVID-19, ми повністю перейшли у дигітальний формат», – розповів менеджер проєкту Сергій Забара – «основними заходами стали вебінари, онлайн конференції та відео-екскурсії креативними публічними просторами».

 Для розробки майбутнього сценарію використання простору, активісти провели кампанію по залученню містян. «Ми використовували онлайн опитування, анкетування різної цільової аудиторії, працювали на тематичних воркшопах та розробили SWOT-аналіз для декількох сценаріїв розвитку дворику разом з майбутніми користувачами. Сподіваємося, що наш приклад надихне молодь брати на себе відповідальність і працювати з іншими публічними просторами, долучаючи до цього широку аудиторію з числа місцевих мешканців. Співучасне проектування і залучення цільової аудиторії на всіх етапах реконструкції має стати звичною практикою в Чернігові і Україні», – наголосив керівник ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько.

pres

 Один з авторів концепції, Дмитро Караулов зазначив, що під час розробки команда керувалася світовими урбаністичними стандартами: сталість, екологічність, мобільність, багатофункціональність і повага до історії. «Ми запропонували зонувати простір, а також використовувати модульні меблі, які можуть трансформуватися і змінювати місце в залежності від заходу. Всі конструкції прості, їх можна виготовити самостійно, як це робили ми на наших заняттях в ході проекту».

pres

 Учасниця проєкту, ландшафтна дизайнерка, Маргарита Лазаревич зазначила: «Більша частина двору вкрита асфальтом. В нас не було достатньо простору, щоб висаджувати рослини, тому ми передбачили контейнерне озеленення. Ми надавали перевагу багаторічним невибагливим рослинам, вони непогано зимують навіть у контейнерах. Ми обрали: дерен, спірею, вейгелу, яка буде дуже гарно квітувати, – і створюватимемо з цих рослин композиції».

pres

 

Тактичний урбанізм і «теорія малих справ» стали наскрізною тематикою молодіжного обміну. Перші зміни у просторі вже відбулися під час серії тематичних воркшопів з апсайклінгу, вуличного мистецтва і озеленення. Концепція — це ще один крок до активації внутрішнього двору колишнього кінотеатру ім. Щорса і перетворення його на простір для культурної та соціальної взаємодії молоді зі збереженням автентичності та камерної привабливості.

pres

З презентацією концепції можна ознайомитися за посиланням.

Концепція розроблена в рамках проєкту «Back to Back: Back Youth to Backyard», що виконувався ГО «Еко Місто» в співпраці з Чернігівським обласним молодіжним центром та німецькою організацією «Treffpunkt Heinrichstraße e.V.» завдяки програмі «MeetUp! Німецько-українські зустрічі молоді» при фінансуванні «EVZ Foundation».


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?