Іванофранківців запрошують долучитися до робочої групи з питань бюджету участі

12 лютого Івано-Франківська міська рада затвердила нове положення про бюджет участі. Цьому передувала спільна робота представників громадськості та міської влади - була створена ініціативна група у ...

долучайся 1
Іванофранківців запрошують долучитися до робочої групи з питань бюджету участі

12 лютого Івано-Франківська міська рада затвердила нове положення про бюджет участі. Цьому передувала спільна робота представників громадськості та міської влади – була створена ініціативна група у складі містян та муніципальних посадовців, проведено анкетування мешканців для визначення основних параметрів бюджету участі, сформований концепт положення про бюджет участі та на основі побажань іванофранківців розроблено нове положення, де було враховано переважну більшість їхніх пропозицій.

нове положення

Відтак реалізація бюджету участі-2019 здійснюватиметься за новими правилами, в основу яких покладено адаптовану до місцевих умов польську модель патриципаторного бюджетування. Суть основних змін в тому, що збільшено верхню межу для малих і великих проектів відповідно до 100 тис. грн та 300 тис. грн., подавати проекти може будь-яка особа старше 18-ти років незалежно від місця проживання, а голосувати за проекти, як і раніше, – лише мешканці, які зареєстровані на території Івано-Франківської міської ради. Спрощено форму проектної заявки. В окрему категорію виводяться ті проектні ініціативи, які стосуються активностей в дошкільних та шкільних навчальних закладах. Таким чином, ці проекти конкуруватимуть лише між собою. Крім того, є задум розширити функціонал електронної системи бюджету участі для полегшення подання проектних заявок і комунікації між учасниками. Також чіткіше і детальніше прописані правила на кожному з етапів: підготовки і подання проектів, розгляду і перевірки проектів, голосування за проекти, визначення проектів для реалізації.

04

Важливою зміною правил бюджету участі є залучення містян до моніторингу всіх його етапів. З цією метою створюється робоча група з питань бюджету участі, до якої запрошують всіх охочих. До її складу увійдуть муніципальні посадовці, а також мешканці міста, які бажають долучитися на громадських засадах. Набір до робочої групи триває до 01 березня 2019 року, з деталями можна ознайомитися за посиланням.

Діяльність здійснюється в рамках проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку