Обирай професію за покликанням

На етапі свідомого професійного вибору у старшокласниць та старшокласників досить поширеним явищем  є засвоєння традиційних гендерних ролей: дівчата вибирають традиційно «жіночі» професії, пов’язані ...

Додано:
Dasha Serbina

71188967_513632269468532_3819415511825907712_n
Обирай професію за покликанням

На етапі свідомого професійного вибору у старшокласниць та старшокласників досить поширеним явищем  є засвоєння традиційних гендерних ролей: дівчата вибирають традиційно «жіночі» професії, пов’язані з турботою, піклуванням, сервісним обслуговуванням та комунікацією, а хлопці – традиційно «чоловічі», пов’язані із захистом, виявленням сили, винахідливості, витривалості. 

У зв’язку з сучасними прогресивними тенденціями у гендерній політиці в Україні в межах реалізації проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав та можливостей жінок і молоді» у Харкові та Харківській області з 1 жовтня стартувала  інформаційна кампанія «Обирай професію за ПОКЛИКанням».

 Мета кампанії – спонукати абітурієнток та абітурієнтів до вибору професій, в основі якого лежить усвідомлення власних цінностей, інтересів та здібностей, а не продукування традиційних гендерних ролей і стереотипів.

Протягом місяця в соціальних мережах, інформаційних ресурсах будуть транслюватися створені відеоролики за участі успішних жінок та дівчат у “нежіночих” професіях.

Основні слогани соціальних відео: “Мистецтво – жіноча справа”, “Захист Вітчизни – жіноча справа”, “ІТ – жіноча справа” та “Держуправління – жіноча справа”. Активні заходи з профорієнтації, цікаві зустрічі у просторі Центру гендерної культури, відвідування тематичної виставки в Музеї жіночої та гендерної історії також сприятимуть виконанню завдань кампанії. Наприкінці активних заходів 2 листопада 2019 року пройде масовий івент “Тест-драйв “Професія – за покликанням”, на якому старшокласниці, старшокласники та їх батьки зможуть познайомитися зі спектром вищих навчальних закладів , організацій, профільних курсів Харківщини та свідомо визначитися з майбутньою професією. 

Детальніше про заходи та події на сторінці  Центру гендерної культури у фейсбуці https://www.facebook.com/GenderCultureCentre/


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Чи ми - розділена нація?» - говорили у День Соборності України

У 2019 році зменшилася кількість справ, скерованих до суду за "журналістськими статтями", – ІМІ

165 осіб ув’язнила Росія з політичних мотивів за час окупації Криму, зараз за ґратами – 92 – Кримськотатарський ресурсний центр

Аудитор як суб’єкт фінансового моніторингу для НПО

У Богуславі на День Соборності розгорнули 75-метровий прапор

Проектний менеджмент як ефективний інструмент соціально-економічного розвитку територій