Іржі Шнайдер: Аналітичні центри значною мірою залежатимуть від ставлення суспільства

Керівниця think twice UA Ольга Львова в рамках стажування Prague Civil Society Centre, поспілкувалась з Іржі Шнайдером, виконавчим директором Aspen Institute Central Europe. В Іржі Шнайдера, ...

Додано:
Think Twice UA

ob_3652_low-1280x853-752x440
Іржі Шнайдер: Аналітичні центри значною мірою залежатимуть від ставлення суспільства

Керівниця think twice UA Ольга Львова в рамках стажування Prague Civil Society Centre, поспілкувалась з Іржі Шнайдером, виконавчим директором Aspen Institute Central Europe. В Іржі Шнайдера, колишнього першого заступника міністра закордонних справ Чехії та колишнього Посла Чехії в Ізраїлі, великий досвід роботи на перетині дипломатії, держслужби та експертного середовища, тому говорили не тільки про специфіку і плани організації, а й про розвиток і майбутнє аналітичних центрів.

Aspen Institute Central Europe – це своєрідна регіональна платформа для Чехії, Польщі, Угорщини та Словаччини, яка культивує публічні дебати. Місія – створити майданчик, який об’єднує тих, хто хоче стати акторами позитивних змін. Іржі Шнайдер наголошує, що особисте спілкування і в нашу епоху розвитку інформаційних технологій є найпотужнішим інструментом, тому організовані події мають велику цінність.

Аналітичні центри є важливими посередницькими органами для передачі досвіду між науковими колами, громадськістю та урядом, хоч зараз і спостерігається загальний настрій недовіри до таких установ. 

Важливим є створення сприятливого середовища для аналітичних центрів. Для того, щоб процвітати, їм потрібні фінансові ресурси, як із системи грантів, так і з боку приватного сектора, який чутливий до виміру суспільних інтересів та не обмежується переслідуванням конкретних бізнес-інтересів. Також необхідно, щоб ЗМІ розуміли, як функціонують аналітичні центри, і допомагали їм у поширенні ідей. Видимість у медіа є дуже важливою, адже підсилює впізнаваність бренду.

На думку Іржі Шнайдера, попит на наукові дослідження знижується. Політики використовують дослідження на свою користь, і їхні твердження часто не ґрунтуються на основі даних або фактів. Атаки на посередників (аналітичні центри, громадські організації) як упереджених, погляд на все як фальшиве та роздуми над конспіраційними лініями – свідками чого суспільство стало в останні роки – це все небезпечно підриває спадщину Просвітництва, дискусію на основі розуму, а не емоцій.

Майбутнє аналітичних центрів буде пов’язане з майбутнім досліджень в цілому і залежатиме від курсу суспільних дебатів: чи здатне суспільство дотримуватися старого принципу аналізу причин, чи повернеться до епохи сильних всезнаючих лідерів і маніпульованих мас. 

Читайте повну версію інтерв’ю англійською мовою

Photo: Aspen Institute Central Europe


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»

З якими перепонами стикаються мешканці Київщини при отриманні компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло – проаналізувала ЛОО «Чайка»

У Житомирі презентували економічні профілі, розроблені за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», для 10 територіальних громад

Програма Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для України