Інтерпретація культурної спадщини України в рамках проєкту HOLUB ART HUB

З 30 червня по 15 вересня 2023 у Львові триватиме проєкт HOLUB ART HUB який реалізовується за грантові кошти та підтримку Українського культурного фонду. Автор проєкту Ігор Голуб, викладач дизайну у ...

Додано:
Holub

картина
Інтерпретація культурної спадщини України в рамках проєкту HOLUB ART HUB

З 30 червня по 15 вересня 2023 у Львові триватиме проєкт HOLUB ART HUB який реалізовується за грантові кошти та підтримку Українського культурного фонду. Автор проєкту Ігор Голуб, викладач дизайну у Львівському вищому професійному художньому училищі отримав грант за програмою: Відновлення культурно-мистецької діяльності (Лот: Стипендія). 

363820485_3582380592044228_5706490605736158365_n

Концепція HOLUB ART HUB – це авторський проєкт безбар’єрності інклюзивного мистецтва. Розрахований на створення художнього осередку у КЗ ЛОР “Львівська спеціальна школа Марії Покрови І-ІІІ ступенів” та підтримки індивідуальної культурно-мистецької діяльності учнівської молоді з порушенням слуху. Метою проєкту є проведення комплексу майстер класів за сучасними видами живопису, пластики і декорування, адаптованими під особливі потреби учасників проєкту. Результатом мистецьких заходів буде серія унікальних культурно-мистецьких виробів для відтворення сталої позиції і донесення культурно-просвітницької складової сучасної тематики війни, розв’язаної країною терористом – рф. За підсумками творчості пройде арт виставка у Палаці мистецтв, буде створено електронний каталог, а також відбудеться благодійний марафон на підтримку фонду «Повернись живим».

Автор проєкту Ігор Голуб має 10-ти річний досвід педагогічної діяльності і розвивається як митець, дизайнер, наставник. Нещодавно Ігор Голуб отримав диплом міжнародного зразка World Order of Cultural Diplomacy за сталу громадянську позицію та розвиток культурної дипломатії. Адже, сьогодні культура і мистецтво – це масштабний майданчик для діалогу і доступний простір для спілкування та взаєморозуміння. Завдяки нашій культурі ми вже підкорили серця мільйонів людей у світі, стали помітними у європейському просторі, проте наш голос має звучати ще сильніше. Культурна дипломатія – це презентація своєї країни.

Творчі майстер-класи були проведені для дітей, які мають статус ВПО (Херсонська, Запорізька та Миколаївська області). Вивчаючи  техніку текстура арт учні з порушенням слуху ознайомилися з творчістю Марії Примаченко, представниці наївного малярства. Адже саме зараз відбуваються всесвітньо відомі виставки. Вперше її роботи представлені у Великій Британії, Лондон, галерея Saatchi Gallery. А днями раніше відкрилася виставка у Києві, неекспонованих 100 картин – «Марія малює».

Творчість Примаченко вважається своєрідним кодом української нації, оскільки вона була “заглиблена в цю землю, дуже добре знала, як живуть люди на цій землі”. Стиль Примаченко, синтезуючи досвід поколінь, генеалогічно сягає найдавнішого мистецтва: палеолітичне «двочастинне» зображення звірів з визначеною межею голови і тулуба, язичницькі образи фантастичних чудовиськ і птахів, що знайшли відображення у слов’янській міфології. Традиційні символи народного мистецтва вона розвиває і наповнює новим змістом.

Ліплення діє як арт-терапія, корекція та реабілітація. Як терапія воно допомагає звільнитися від негативних емоцій, адже сьогодні підлітки чи навіть дорослі часто перенавантажені через війну. Це вільне ліплення, коли просто мнеш глину руками, аби просто розслабитися. Здатність вправно володіти пальцями стимулює мозкову та психічну активність, вдосконалює мислення, уяву, пам’ять та сприймання.

Учні з порушенням слуху обрали картини художниці: “Голубка розпустила крила, хоче на землі миру”, 1982 р. , “Загроза війни”, 1986 р. та “Український баран жито не убрав”, 1976 р. інтерпретуючи та стилізуючи культурну спадщину України на сучасний лад. Виводячи лінії спеціальними стеками ми створюємо контурні візерунки і фантастичних звірів у техніці сграфіто.

Наслідуємо головні пріоритети Українського культурного фонду, такі як сприяння дотриманню культурних прав, безбар’єрного доступу до споживання і створення культурного продукту, забезпеченню рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації для всіх громадян і спільнот.

Наш лозунг – В темні часи війни, світлі люди творять мистецтво!

Більше фото та відео про проєкт https://www.facebook.com/igor.gol.026


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу