Інноваційні підходи протидії булінгу серед молоді запрацюють у місті Мукачево Закарпатської області

В рамках програми “Єднання заради дії” розроблено програму «Воркшоп ідей» для підлітків 14-17 років. Її мета навчити молодь розробляти та реалізувати важливі проєкти у громадах, а також опанувати ...

Додано:
Natalia_Krivoruchko

46
Інноваційні підходи протидії булінгу серед молоді запрацюють у місті Мукачево Закарпатської області

В рамках програми “Єднання заради дії” розроблено програму «Воркшоп ідей» для підлітків 14-17 років. Її мета навчити молодь розробляти та реалізувати важливі проєкти у громадах, а також опанувати навички емпатії, аналізу, структуризації, роботи в команді.

Протягом чотрирьох навчальних зустрічей, які проходили у місті Мукачево у лютому – березні 2024 року, підлітки з місцевих шкіл розробляли власну ідею соціального проєкту.

Саме так виникла ідея створення у школах Мукачево шкільних медіаційних патрулів.

Головною метою стане стимулювання та розвиток медіаційного середовища задля протидії випадкам булінгу та насильства в навчальних закладах. Команда планує провести два дводенні тренінги з медіації для учнів та вчителів з обраних навчальних  закладів (по 8 учнів та одного вчителя із закладу). Після тренінгу учні, які здобули навички з медіації створять медіаційні патрулі в своїх навчальних закладах, а викладачі які так само були учасниками тренінгу стануть керівниками патрулів. Ці патрулі будуть здійснювати боротьбу з булінгом та насильством, створюючи медіаційну платформу в школах. Всі навчальні заклади, які приєднаються до проекту, будуть надсилати своїх учнів на тренінг з підготовки медіаційних патрулів для активної участі у цьому ініціативному заході. 

Загальна проблема полягає у відсутності культури медіації в навчальних закладах, що спричиняє систематичні випадки булінгу та насильства в школах. В результаті цього молодь, яка стикається з цими формами агресії, розвиває комплекси та стає замкненою. Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ підрахував, що 67% українських школярів стикалися з проблемою булінгу, і з кожним роком бійки між дітьми стають усе частішими та жорстокими.

Соціальна ініціатива молоді спрямована на вирішення цієї проблеми шляхом створення шкільних медіаційних патрулів, які ефективно запобігатимуть випадкам булінгу та насильства. У таких містах як Ужгород та Мукачево були засновані перші в Україні медіаційні патрулі але через відсутності навчання в сфері медіації  членів патруля їхня продуктивність була нульовою.

Командою та авторами проєкту є молодь міста Мукачева: Мовчан Дмитро, Білинець Даніелла, Слюсар Софія, Маняк Даніелла.

Імплементуючою громадською організацією є релокована організація “Платформа Суспільної Взаємодії”. Допомогу та сприяння в реалізації проєкту також буде надавати Мукачевська міська рада.

“Булінг – це не нова проблема у шкільному середовищі. Надаючи соціальні послуги в рамках іншого проєкту, наші фахівці виявили у підлітків острах щодо можливості стати постраждалими від булінгу у школі. Ми проводили опитування серед дітей, і виявили, що вони абсолютно не довіряють вчителям та керівництву школи для розв’язання ситуацій, пов’язаних з булінгом. Більше того, підлітки не повідомлять про випадки булінгу нікому з вчителів чи керівництву школи, навіть, якщо б знали, що він відбувається. Незрозумілим для дітей є функціонал шкільного психолога. Саме це і мотивує нас адмініструвати проєкт “Шкільний Медіаційний Патруль”, автором якого є команда підлітків”, – прозповів керівник імплементуючої організації Олександр Пилипенко.

“Я рада, що тема булінгу не замовчується. І я рада, що проєкт розповсюджується не тільки на молодь приймаючої громади, а й на дітей зі статусом ВПО. Справа в тому, що коли ми спілкуємося з мамами – ВПО чи іншими законними представниками дітей зі статусом ВПО, то однією з причин, чому діти не виходять на навчання оффлайн, продовжуючи навчання онлайн, це острах того, що діти з іншого регіону будуть потерпати від булінгу з боку місцевих школярів. Ситуація, коли потрібно допомагати вирішувати проблему булінгу в школах, вже назріла. Тож, я рада, що проблема буде вирішуватися, в тому числі, і самими дітьми”, – повідомила голова Ради з питань ВПО при Закарпатській обласній військовій адміністрації Криворучко Наталя.

Програма “Єднання заради дії” впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. IREX має 25-річний досвід роботи в Україні, в тому числі безпосередню роботу з ВПО, міністерствами, представниками ЗМІ та місцевими громадами для підтримки ВПО в Україні. Основна мета програми - посилення стабілізації України через сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, надання всебічної підтримки щодо розробки місцевих та національних планів для зменшення вразливості груп ВПО.

 

Цей матеріал став можливим в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю ГО “Платформа Суспільної Взаємодії” та необов’язково відображає поглядиIREX та Державного департаменту США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Українці можуть отримати безоплатні юридичні, кар’єрні та психологічні консультації від «СпівДії»

Вода, світло, надія: Сонячні станції для сталого розвитку громад

Українсько-канадська команда eQualitie запустила супутниковий телеканал eQtv про кібербезпеку та технології

Канадсько-українська фундація продовжує грантову підтримку проєкту «Рука допомоги Україні»

Як державні та приватні ініціативи допомагають ветеранам та ветеранкам війни повернутися до мирного життя

Травмо-інформована комунікація: новий стандарт для HR-фахівців у роботі з ветеранами